Trzysta złotych - tyle może otrzymać osoba, która zaopiekuje się bezdomnym psem z gminy Moszczenica. Taka propozycja padła od wójta gminy Marcelego Piekarka. Gmina szuka pomysłu, jak rozwiązać kosztowny problem bezdomnych zwierząt.
Kończący się rok był bardzo owocny - i to dosłownie - dla piotrkowskiego browaru. Sulimar zwiększył możliwości produkcyjne do 400 tys. hektolitrów piwa rocznie. Wprowadził też na rynek piwa smakowe.
Skrót informacji dla mieszkańców gminy Sulejów i trochę moich spostrzeżeń na temat zjawiska bezdomności zwierząt i realizacji w jej zmniejszaniu (dotyczy psów i kotów).
Koty brytyjskie długowłose i krótkowłose, norweskie leśne oraz syberyjskie - to tylko niektóre z ras, które będzie można już od jutra (sobota) podziwiać w Piotrkowie podczas międzynarodowej wystawy kotów rasowych.
Sprostowanie Urzędu Miasta do treści informacji opublikowanej na naszym Portalu 22 listopada br.
Za zabranie zabitej sarny z jezdni czy poroży z czaszką grozi kara pieniężna. Za wypalanie traw przy lesie można nawet pójść do więzienia. Jeśli do lasu zabierzemy psa i puścimy go bez smyczy, możemy dostać nawet 5 tys. zł grzywny. O tym, czego jeszcze nie wolno robić w lesie, opowiada przedstawiciel Państwowej Straży Łowieckiej.
Ich strategia jest prosta, chcą żeby region się bogacił, a ludziom żyło się dostatnie. Jak dać przemysłowi potężnego kopa? Trzeba zmodernizować i rozbudować linię kolejową łączącą Piotrków z Kleszczowem. O tym, jak to zrobić, rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów.
Ponad 7 tys. na terenie województwa łódzkiego i ponad połowa z tej liczby na terenie byłego województwa piotrkowskiego. Tyle wnyków jako dowodów kłusownictwa znaleziono w tym sezonie na naszym terenie. To o ponad połowę mniej niż w latach ubiegłych. Nie jest to jednak powód do radości, bo problem kłusownictwa nie zmalał. Zmieniły się tylko metody polowań na zwierzynę. Na te mniej wykrywalne...
W Szkole Podstawowej Nr 8 w Piotrkowie w ramach programu edukacyjnego zleconego piotrkowskiego oddziałowi TOZ przez Urząd Miasta odbyło się spotkanie z uczniami, podczas którego pokazano im jak prawidłowo opiekować się zwierzakami.
247 pokąsań ludzi przez różne zwierzęta zgłoszonych zostało w tym roku do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie. 40 osób zostało poddanych szczepieniom przeciw wściekliźnie. Najczęściej gryzły psy, ale zdarzały się też inne zwierzęta, np. jeże.