Artykuły do tagu: produkcja

W jaki sposób systemy MES wspierają optymalizację procesów produkcyjnych?
Historia sukcesu każdej nowoczesnej firmy produkcyjnej zaczyna się od skutecznego wykorzystania dostępnych zasobów i technologii. Systemy MES (Manufacturing Execution System) odgrywają kluczową rolę w tej przemianie, umożliwiając przedsiębiorstwom nie tylko śledzenie, ale i optymalizację każdego aspektu procesu produkcyjnego. Poprzez efektywne monitorowanie linii produkcyjnych i zaawansowane zarządzanie jakością, te systemy przyczyniają się do znaczącej redukcji odpadów i zwiększenia wydajności.
Zakład PepsiCo w Żninie uruchamia nowoczesną linię produkcyjną Pepsi
Zakład napojowy PepsiCo w Żninie stale się modernizuje, stawiając na wydajność przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska. Taka właśnie jest nowa linia produkcyjna zbudowana i uruchomiona w niespełna dwa miesiące. W zakładzie rozlewane są kultowe napoje Pepsi, Mirinda, 7UP i Mountain Dew.
Odpowie za nielegalną produkcję alkoholu
Bełchatowscy policjanci zatrzymali 41-latka, który na terenie swojej posesji w powiecie bełchatowskim produkował nielegalny alkohol. Zabezpieczono aparaturę do produkcji bimbru, alkohol etylowy oraz półprodukt, wszystko w łącznej ilości 232 litrów.
Międzynarodowa produkcja filmowa powstaje w Piotrkowie
W budynku byłego aresztu przy ul. Wojska Polskiego kręcone są zdjęcia do filmu pt. Triumf Serca. Opowie on o ostatnich latach życia świętego Maksymiliana Kolbego, który ofiarnie poświęcił swoje życie w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.
Chcieli
Ponad 400 tys. szt. papierosów o szacunkowej wartości ok. 300 tys. zł, gotówkę oraz linię technologiczną do pakowania papierosów ujawnili na terenie powiatu piotrkowskiego funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie ze Strażą Graniczną. Cztery osoby zostały zatrzymane.
Z ziemi włoskiej do Polfy wyruszają nowoczesne linie produkcyjne leków
Pierwsza z dwóch linii do produkcji wysokospecjalistycznych leków, o łącznej mocy wytwórczej do nawet 6 milionów fiolek i ampułko-strzykawek rocznie, pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne i testy u włoskiego producenta — koncernu IMA. Teraz trafi ona do Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, będącego największą w historii inwestycją Polfy Tarchomin S.A.
Dlaczego pokrowce na roboty to niezbędny element sprawnego procesu produkcji?
Robotyzacja procesów to podstawa skutecznego zwiększenia efektywności produkcji. Jednocześnie oznacza ona konieczność zastosowania nowoczesnych robotów oraz zautomatyzowanych maszyn przemysłowych, które warto zabezpieczać przy pomocy specjalnych pokrowców ochronnych, chroniących przed czynnikami szkodliwymi pojawiającymi się w trakcie pracy urządzeń.
W Rynku Trybunalskim spadł śnieg [ZDJĘCIA]
Choć mamy pierwszy dzień sierpnia i środek lata to w Rynku Trybunalskim... spadł śnieg. Wszystko za sprawą filmowców, którzy w poniedziałek w sercu piotrkowskiej starówki nagrywali spot reklamowy.
W Piotrkowie kręcono sceny do produkcji NETFLIX'a
Filmowcy ponownie gościli w Piotrkowie. Uroki historycznej części miasta tym razem doceniła ekipa realizująca zdjęcia do nowej produkcji platformy streamingowej NETFLIX. Sceny realizowano łącznie w trzech miejscach.
Zakład Linde Gaz Polska zasilany zieloną energią
Linde Gaz Polska w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych został pierwszym w Polsce certyfikowanym zakładem produkującym gazy powietrzne przy wykorzystaniu energii pochodzącej w 100 procentach ze źródeł odnawialnych (OZE). Proces certyfikacji został przeprowadzony przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV SÜD.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat