100 milionów złotych po stronie wydatków, a z tego blisko 20 milionów na inwestycje - tak kształtują się najważniejsze liczby przyszłorocznego budżetu miasta i gminy Sulejów. Projekt kluczowej uchwały sulejowscy radni przyjęli jednogłośnie.
Nadanie rondu u zbiegu ulic Polnej i Kostromskiej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabiera coraz realniejszych kształtów. Do Urzędu Miasta trafił już projekt uchwały w tej sprawie.
Przy 17 głosach "za", bez głosów "przeciw" oraz przy 3 "wstrzymujących" powiatowi radni uchwalili budżet na 2023 rok. Stosowną uchwałę podjęto podczas środowych obrad.
Rada Miejska w Wolborzu uchwaliła dopłaty dla mieszkańców do stawek za odprowadzenie ścieków na terenie gminy. Wniosek w tej sprawie złożył burmistrz Andrzej Jaros.
Piotrków będzie miał ulicę poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę o nadaniu imienia Stanisława Lema nowej drodze, która powstała w rejonie ul. Pawłowskiej.
Radni w Grabicy jednomyślnie uchwalili budżet gminy na 2022 rok. W planie wydatków znalazło się wiele ważnych inwestycji, zarówno w infrastrukturę drogową, jak i szeroko rozumianą ekologię.
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie poparcia dla służb mundurowych na granicy polsko-białoruskiej. Uchwałę w tej sprawie przygotował Klub Radnych PiS.
Przedstawiciele Konfederacji ostro skrytykowali projekt uchwały wprowadzający olbrzymie podwyżki dla prezydenta Piotrkowa oraz miejskich radnych. Dokument, nad którym Rada Miasta ma się pochylić podczas najbliższej sesji zakłada wzrost wynagrodzeń, sięgający nawet 150%. Podczas konferencji zwołanej przed piotrkowskim Urzędem Miasta skrytykowali m. in listowny tryb obradowania radnych i podkreślali, że nie widzą żadnych przesłanek uzasadniających tak diametralne zwiększenie uposażeń samorządowców.
Czy w Piotrkowie jedna z nowych ulic będzie nazwana na cześć jednej z byłych hut szkła z terenu miasta? Nad uchwałą w tej sprawie podczas najbliższej sesji mają głosować piotrkowscy radni.
Łódzkie nadal z groźbą utraty unijnych pieniędzy, bo sejmik wojewódzki nie wycofał Samorządowej Karty Praw Rodzin, uznanej przez Komisję Europejską za dyskryminującą mniejszości. Zmieniono jedynie jej treść o jedno słowo. Czy to wystarczy, by nie stracić unijnych funduszy?