Z opublikowanych ostatnio obserwacji we Włoszech wynika, że szczepienia przeciwko grypie sezonowej poza wirusami tej choroby częściowo mogą też chronić przed koronawirusami SARS-CoV-2. Obserwacje te wymagają jeszcze weryfikacji, ale coś jest na rzeczy – powiedział w rozmowie z PAP pulomnolog prof. Adam Antczak.
Pobierał od mieszkańców opłatę na konserwację domofonów, jednak czujni sąsiedzi nie dali się oszukać. 47-latek, który wprowadzał w błąd mieszkańców jednego z tomaszowskich bloków, został zatrzymany przez policję. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
W województwie łódzkim jest 37 nowych zakażeń koronawirusem. Według najnowszego raportu Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, 3 przypadki odnotowano w powiecie bełchatowskim i 1 w powiecie piotrkowskim.
Hodowane, męczone i zabijane tylko dla ludzkiej przyjemności i… poczucia luksusu. Czy zbliża się koniec cierpienia zwierząt hodowanych na futra? Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa - przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, dotyczący zwiększenia ochrony zwierząt. - Gdyby zapisy tej ustawy udało się wprowadzić w życie, byłaby to wielka sprawa dla takich osób jak ja – mówi Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Piotrkowie.
Od ostatniego weekendu dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce jest mniejsza. Od kilku dni nie odnotowujemy nowych przypadków w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim.
Z powodu koronawirusa firmy i konsumenci potrzebują odbudować na nowo zaufanie; jasne deklaracje rządu o tym, że nie będzie kolejnego lockdownu, mogą wzmocnić to zaufanie - uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jego zdaniem w III kwartale nastąpi dynamiczne odbicie w gospodarce.
„Nie tylko Piotrków renesansowy – cykl spotkań mających na celu przybliżyć historię Piotrkowa Trybunalskiego i okolic” to jeden z projektów na który można głosować w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego "Łódzkie na plus".
We wtorek (8 września) na drodze krajowej 12/91 rozpocznie się remont nawierzchni. Prace będą prowadzone na wysokości Tuszyna na obu jezdniach i obejmą odcinek o łącznej długości nieco ponad 5,5 km.
Zwiększenie przepustowości, a tym samym liczby wykonywanych badań, to bezpośredni skutek pandemii koronawirusa. Najnowocześniejsze laboratorium genetyczne na Śląsku należące do firmy Gyncentrum może przeprowadzać do 6 tys. testów dziennie. O tym, w jaki sposób pandemia wpłynęła na działalność firm rozmawiano w trakcie XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
- Na zakończenie sezonu wakacyjnego w powiecie piotrkowskim możemy się pochwalić zerową liczbą zakażeń COVID-19 wśród dzieci i młodzieży wypoczywających na naszym terenie - informują przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.