Nadal nie wiadomo, co stanie się z piotrkowskim Zamiejscowym Ośrodkiem Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Władze łódzkiej uczelni co prawda zawiesiły rekrutację na I rok, nadal jednak prowadzone są zajęcia w budynku, który dla potrzeb dydaktycznych miasto przekazało w 2004 roku. W ubiegłym roku Senat uniwersytecki podjął uchwałę o likwidacji ośrodka, później jednak się z tego wycofał.
Od początku roku piotrkowską noclegownią dla bezdomnych zajmuje się Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” z Radomska, które ma spore doświadczenie w prowadzeniu tego typu placówek.
Walka o kładkę nad trasą A1 w ciągu ulicy Słowackiego w Piotrkowie trwa. Przypomnijmy, że budowy nadziemnego przejścia nad jedynką domagali się mieszkańcy tego rejonu miasta.
Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Z takiego założenia wyszedł burmistrz miasta i gminy Sulejów Stanisław Baryła.
Znają ją chyba wszyscy. Kierowcy i policjanci z „drogówki”, petenci i urzędnicy, uczniowie i nauczyciele, pacjenci i lekarze, podsądni i nawet (podobno) sędziowie. Pojawia się zawsze tam i wtedy, kiedy coś od kogoś zależy, kiedy ktoś chce komuś innemu wyrazić wdzięczność czymś więcej niż jednym słowem: dziękuję! I to ona zwykle rozdaje karty.
Zablokowane ulice, pracownicy policji i jednego z budynków Urzędu Miasta marzną przed swoim miejscem pracy. Z jakiego powodu?
Będzie nowy plan działania w przypadku kolejnego ataku zimy i intensywnych opadów śniegu. Taką decyzję podjęli wczoraj członkowie komisji rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa.
Do korzystania z energii słonecznej mieszkańców Piotrkowa chce zachęcić piotrkowski magistrat.
Około stu złotych miesięcznie muszą zapłacić ci mieszkańcy Piotrkowa, którzy nie mają skanalizowanych domów i muszą korzystać z szamba.
Do 28. stycznia trwają zapisy na kolejny semestr w Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym, który działa w Bełchatowie. Przyjmowani będą uczniowie V i VI klas bełchatowskich podstawówek. Zajęcia ruszą w marcu.