Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum”, które prowadzi w Piotrkowie Trybunalskim Schronisko dla osób w kryzysie bezdomności, wspólnie z Łódzkim Bankiem Żywności im. Marka Edelmana zorganizuje - jak co roku - Świąteczną Zbiórkę Żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Oprócz Piotrkowa, wolontariusze pojawią się też w sklepach w Radomsku.
W atmosferze wzajemnych oskarżeń i wyrzutów przebiegło spotkanie mieszkańców osiedla „Wronia” z władzami miasta w sprawie zmiany lokalizacji noclegowni dla bezdomnych w Piotrkowie.
Upieranie się władz miasta przy lokalizacji noclegowni dla bezdomnych przy ul. Wroniej zalatuje oportunizmem urzędniczym i arogancją. Tak twierdzi piotrkowska lewica, która problemowi lokalizacji noclegowni poświęciła wtorkową konferencję prasową.
Znana jest przede wszystkim z lokalizacji tam Urzędu Skarbowego i Aresztu Śledczego, a latem z niezbyt przyjemnego zapachu. Ulica Wronia dla mieszkających tam osób to miejsce zapomniane przez Boga i ludzi. Gdyby nie ich protesty, niewiele osób wiedziałoby, że piotrkowscy włodarze chcą zaadaptować jeden z usytuowanych tam budynków na noclegownię dla bezdomnych osób.
Na początku mieli kilkaset cegieł. Wodę na herbatę gotowali w czajniku postawionym na betonowych blokach. Toaleta była na zewnątrz. Dziś pod swoją opieką mają cztery dobrze prosperujące ośrodki, gdzie pomaga się ludziom, którzy tej pomocy potrzebują.
W piotrkowskim schronisku dla bezdomnych minioną noc spędziło 46 osób, czyli o jedną więcej niż ostatnimi czasy. Późnym wieczorem do noclegowni trafił bowiem kolejny podopieczny.
Od początku roku piotrkowską noclegownią dla bezdomnych zajmuje się Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” z Radomska, które ma spore doświadczenie w prowadzeniu tego typu placówek.
Stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” z Radomska będzie przez kolejne trzy lata prowadzić piotrkowskie Schronisko dla Bezdomnych.