Kupcy handlujący przy piotrkowskiej hali targowej wybrali się do wojewody łódzkiego, aby zablokować reorganizację targowiska. Walczą o swoje miejsca pracy i liczą, że wojewoda uchyli uchwałę piotrkowskich radnych.
Problem z odbiorem śmieci, szczególnie tych wielkogabarytowych, przy ul. Wyzwolenia i Bugajskiej w Piotrkowie zgłosiła redakcji słuchaczka magazynu Magiel. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek. Zdaniem mieszkańców sterty starych mebli przy pergolach śmietnikowych szpecą miasto. Sytuacja może się poprawić od stycznia 2021 r., bo według założeń nowego przetargu na odbiór odpadów, ma zostać zwiększona częstotliwość odbioru wielkogabarytowych śmieci.
Prowadzone są wstępne zapisy na listę chętnych do handlowania na bazarze przy Dmowskiego w Piotrkowie. Na razie funkcjonuje on w soboty i niedziele, natomiast w związku reorganizacją targowiska przy Hali Targowej, ma być ono czynne także we wtorki i piątki.
Trzy firmy stanęły do przetargu dotyczącego prowadzenia piotrkowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Jak mówią przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, trwa ocena ofert pod kątem formalnym, dlatego jeszcze za wcześnie na wyłonienie zwycięskiej firmy. Wszystkie przesłane oferty są jednak wyższe niż kwota, jaką miasto jest gotowe zapłacić za obsługę Strefy.
Kupcy znów protestowali na targowisku i przed Urzędem Miasta w Piotrkowie. Przygotowali tron i taczkę dla prezydenta Krzysztofa Chojniaka oraz Karola Szokalskiego, dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła korespondencyjnie trzy projekty uchwał dotyczące reorganizacji miejskiego targowiska przy Hali Targowej. Ograniczony zostanie teren targowiska do dwóch niewielkich placów, a także wskazano, czym będzie można handlować. Za projektami głosowało 14 radnych, 7 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu, a 1 był nieobecny.
Cena jeszcze nie jest znana, ale na 100% będzie wyższa. Chodzi o nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Drożej zapłacimy od stycznia 2021. W Urzędzie Miasta właśnie otwarto oferty w przetargu na odbiór odpadów i to na ich podstawie miasto ustali wkrótce stawkę.
Umowa na prace związane z pogłębieniem koryta rzeki Pilicy w okolicach Sulejowa na razie nie zostanie podpisana. Choć Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Wody Polskie w Warszawie rozstrzygnął przetarg na to zadanie i wyłonił wykonawcę, to drugi z oferentów złożył odwołanie. Sprawę rozpatrzy Krajowa Izba Odwoławcza.
Kupcy znów protestowali na piotrkowskim targowisku i przed Urzędem Miasta. Wciąż walczą i wierzą, że istnieje szansa na funkcjonowanie tego miejsca w obecnej formie, bez wprowadzania zmian. Chodzi o ograniczenie handlu w tym miejscu do artykułów spożywczych i płodów rolnych oraz zmniejszenie obszaru, na którym mogą działać kupcy.
Poniedziałkowe (28.09) wydanie magazynu Magiel zostało poświęcone tematyce sporu pomiędzy kupcami z Hali Targowej a władzami Piotrkowa. Na temat targowiska wypowiadali się nie tylko słuchacze Strefy FM, ale też gość programu "O tym się mówi" - dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta Karol Szokalski i przedstawiciele protestujących kupców - Tomasz Kowalewski i Tomasz Karliński.