Advertisement

Radni podjęli decyzję w sprawie targowiska

Strefa FM Środa, 30 września 2020166
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła korespondencyjnie trzy projekty uchwał dotyczące reorganizacji miejskiego targowiska przy Hali Targowej. Ograniczony zostanie teren targowiska do dwóch niewielkich placów, a także wskazano, czym będzie można handlować. Za projektami głosowało 14 radnych, 7 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu, a 1 był nieobecny.
fot. archiwum epiotrkow fot. archiwum epiotrkow

Sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego odbyła się w trybie korespondencyjny (na podstawie ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

 

Do ostatniej chwili takiej decyzji sprzeciwiał się klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, który chciał normalnej dyskusji podczas sesji. Ostatecznie radni nie mogli rozmawiać na temat projektów ani osobiście, ani elektronicznie. Do poniedziałku musieli złożyć karty ze swoimi głosami, pomimo że "ustawa covidowa" dopuszcza sesję zdalną. 

Art. 15zzzi. 1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach kolegialne organy
administracji publicznej mogą zdecydować o odbyciu swoich posiedzeń przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej, co obejmuje w szczególności:
1) transmisję posiedzenia w czasie rzeczywistym pomiędzy uczestnikami
posiedzenia danego organu,
2) wielostronną komunikację w czasie rzeczywistym, w ramach której uczestnicy
posiedzenia danego organu mogą wypowiadać się w toku jego posiedzenia;
– z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa.

O ponowienie głosowania wnioskował z kolei radny Dariusz Cecotka, który zmienił zdanie i chciał jednak zagłosować przeciw uchwałom. Jednak radca prawny Urzędu Miasta podczas sesji stwierdził, że regulamin Rady Miasta nie dopuszcza reasumpcji z powodu zmiany stanowiska.  W dokumencie czytamy:

§ 17. pkt. 5 reasumpcja głosowania (niezwłoczne powtórzenia głosowania w razie stwierdzenia nieprawidłowości przy ustaleniu wyników głosowania albo jeżeli błędnie lub niezrozumiale przedstawiono przedmiot głosowania);

Na sesji RM wiceprzewodniczący odczytał stanowisko klubu Radnych dla Piotrkowa w sprawie reorganizacji targowiska, w którym radni poparli uchwały. Argumentowano, że targowisko stanowi dużą uciążliwość dla mieszkańców osiedli w rejonie Hali Targowej i przytoczono poparcie Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców. - Proponowane przez Urząd Miasta zmiany zawarte w projekcie uchwały Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu targowisk miejskich oraz miejsc wyznaczonych do handlu na gruntach należących do miasta Piotrkowa Trybunalskiego, wpłyną korzystnie na warunki życia mieszkańców okolic Hali Targowej. Przedsiębiorcy dzięki zastosowaniu infrastruktury będą mogli handlować w lepszych warunkach, co poprawi komfort zarówno kupujących, jak i sprzedających - twierdzą radni Krystyna Czechowska, Sylwia Więcławska, Ludomir Pencina oraz Jan Dziemdziora, którzy podpisali pismo.

 

Ostatecznie przewodniczący Rady Miasta odczytał wyniki głosowań w sprawie trzech uchwał. We wszystkich przypadkach 14 radnych było za, 7 przeciw, 1 wstrzymał się i 1 był nieobecny. Poniżej przedstawiamy jak głosowali poszczególni radni:

 

Marian Błaszczyński - za

Dariusz Cecotka - za

Rafał Czajka - za

Krystyna Czechowska - za

Urszula Czubała - ZA

Konrad Czyżyński - za

Sławomir Dajcz - przeciw

Jan Dziemdziora - za

Piotr Gajda - przeciw

Łukasz Janik - przeciw

Lech Kaźmierczak - za

Halina Madej - wstrzymująca

Piotr Masiarek - za

Wiesława Olejnik - przeciw

Ludomir Pencina - za

Bogumił Pęcina - za

Andrzej Piekarski - przeciw

Sergiusz Stachaczyk - przeciw

Mariusz Staszek - przeciw

Monika Tera - za

Marlena Wężyk-Głowacka - nieobecna

Sylwia Więcławska - za

Jadwiga Wójcik - za

 

Jak dokładnie będzie wyglądała organizacja targowiska w rejonie Hali Targowej dowiecie się z poprzednich publikacji epiotrkow.pl: 

https://www.epiotrkow.pl/news/Juz-wiadomo-w-jaki-sposob-ograniczona-zostanie-dzialalnosc-miejskich-targowisk

https://www.epiotrkow.pl/news/Gdzie-wyznaczono-miejsca-do-handlu-Sprawdz-na-mapce


Zainteresował temat?

9

9


Advertisement
Advertisement

Komentarze (166)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatni Gal ~Ostatni Gal (Gość)01.10.2020 19:30

Jako mieszkaniec tej pięknej ostatniej niepodbitej osady jestem za reorganizacja targowiska. Bawią mnie ludzie, którzy mają tutaj najwięcej do powiedzenia a wcale nie są mieszkańcami naszej osady. Ciekaw jestem czy również byli by za handlującymi, gdyby sikali by im pod ich oknami, balkonami i zostawiali po sobie Bangladesz. Precz z hołotą skarpeciarską. Precz z garnkarzami, firankarzami i rajstopiarzami !!! Precz z moherami i wiecznie przepełnionymi mzkami. Precz z Rzymianami ! Niech żyje wolna niepodległa ostatnia osada.

145


gość_ja ~gość_ja (Gość)01.10.2020 07:57

Tu sie urodzilem i wychowałem. Uczylem w bylej szkole 14.Tu pracuje na hali place podatki i pan Chojniak i Szokalski mi mówią ze nie jestem potrzebny imam sobie szukac innego miejsca. Powtazam nie zrobiono nic w sprawie polepszenia wjazdu koszy dodatkowych czy głupiego toitoia. To sie pytam po co pan Szokalski tu przyszedl. Zeby zlikwidowac i podnosic ceny. To ja za połowę jego pensji to zrobię. Potrzebny człowiek który będzie naprawial nie burzyl. Bo niedlugo straci prace bo nie będzie tu nic do niszczenia.

94


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)02.10.2020 09:39

Po co było sprzedawać halę tam były by stoiska a ale to samo było że stadionem nie opłaca się...

01


Zirytowany ~Zirytowany (Gość)01.10.2020 10:19

Dziś kupcy, jutro mogą ciebie pozbawić pracy!!! Wszyscy powinniśmy w piątek wspierać kupców podczas strajku. pamiętaj, JUTRO mogą CIEBIE TWOJĄ rodzinę POZBAWIĆ PRACY!!! STOP SAMOWOLKI URZEDUj!!!

99


hjgfg ~hjgfg (Gość)02.10.2020 09:02

Ludzi tzw. władzy są beszczelni. Dzisiaj mówią jak masz żyć, co robić. Jutro powiedzą ci, że masz umierać bo dla nich nie ma miejsca. Nie można na to patrzeć bezrefleksyjnie. Trzeba wyrzucić tę zgraję urzędasów.

22


gość_gość ~gość_gość (Gość)02.10.2020 07:39

Daliśmy się zrobić w ch sami jesteśmy sobie winni będziemy musieli tą żabę połknąć A to potrwa lata

11


Wojtyła ~Wojtyła (Gość)01.10.2020 18:25

Warcholstwo lokalnych urzędników nie zna granic. Miejsce zysku i generowania kapitału zostanie przekształcone w prywatny folwark dla ludzi z odpowiednimi koncesjami. Kto następny? Drobni, weekendowi przedsiębiorcy z bazaru przy ul. Dmowskiego. Kiedy zamykali Hale Targową milczałem, a zanim się obejrzałem już pukali do mych drzwi. Nie możemy pozwolić na despotyczne ograniczanie kapitału i gospodarności naszych obywateli. W Piotrkowie i okolicach jest 2137 drobnych przedsiębiorców, pojedynczo mogą nas znieść ale razem stanowimy siłę której nie zlekceważą. Prywaciarze, skarpeciarze łączmy się! #2137

74


PrzywódcSkarpeciarzy ~PrzywódcSkarpeciarzy (Gość)30.09.2020 23:24

Panie i Panowie! Musimy stanąć do walki o swoje dobro!! Jestem częścią tego targu od lat i nie spocznę póki wszyscy radni, którzy głosowali za ograniczeniem NASZEGO targu nie spoczną za kratkami w naszym piotrkowskim areszcie, ewentualnie bardziej radykalnie podobnie jak ci za rewolucji francuskiej!! Walczmy o swoje i pokażmy im, że stać nas na więcej!!! Do boju bracia i siostry, niech nasza mała ojczyzna wywalczy swoje miejsce i pokaże tym pijawkom społecznym co to współpraca i przyjaźń, oraz honor!! WALCZMY RAZEM O NASZE DOBRO!!!!!.

1713


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)30.09.2020 12:26

Szkoda że radni myśleli tylko o handlujących warzywami....A co z innymi? Pomyślał ktoś?

129


gość_ja ~gość_ja (Gość)01.10.2020 10:54

Przeciez radni i pan Chojniak i Pan Podwyżka Dewastator Szokalski doskonale wiedza ze na Modrzewskiego rynek umarl. Plują nam w twarz mowiac ze tam mamy iść. Skoro wszyscy pouciekali to z jakiegoś powodu. Czas na zmianę bo ci panowie i panie to zapomnieli kto im płaci. Uprzedzam tak jestem z Piotrkowa.

103


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat