Czy kupcy przeniosą się na targowisko przy Dmowskiego?

Strefa FM Czwartek, 08 października 202084
Prowadzone są wstępne zapisy na listę chętnych do handlowania na bazarze przy Dmowskiego w Piotrkowie. Na razie funkcjonuje on w soboty i niedziele, natomiast w związku reorganizacją targowiska przy Hali Targowej, ma być ono czynne także we wtorki i piątki.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Tomasz Kowalewski, lider protestujących kupców zaznacza, aby jeszcze nie składać broni w walce o miejsca do handlowania przy piotrkowskiej hali targowej. - Kupcy po prostu wystraszyli się decyzji radnych o likwidacji targowiska przy Hali Targowej – mówi Tomasz Kowalewski. - Przypominam jednak, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, bo odwołujemy się do wojewody. Z załatwianiem sobie miejsca na targowisku Ptaka przy Dmowskiego ja bym się jeszcze wstrzymał. Wierzymy w to, że wojewoda nam pomoże. Ludzie boją się o swoje miejsca pracy i szukają alternatywy, żeby móc od grudnia gdzieś handlować. Swoje w życie wprowadził pan Ptak, podszywając się pod Federację Kupców, a teraz zastrasza ludzi, żeby zapisywali się do niego, w przeciwnym razie nie będą mieli gdzie handlować. A ludzie są przerażeni i szukają miejsca. Nie poddawajmy się, bo decyzja jeszcze nie zapadła! Wierzymy w to, że handel przy Hali Targowej będzie zreorganizowany, a nie zlikwidowany - tłumaczy Tomasz Kowalewski.

 

Kupcy zamierzają wysłać odwołanie do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, aby wojewoda rozważył uchylenie uchwały Rady Miasta w sprawie reorganizacji targowiska.

 

Tomasz Kowalewski przyznaje, że bazar przy Dmowskiego to dla kupców jedyna alternatywa. - Na Wyzwolenia nie ma szans się wkręcić, bo rynek jest malutki, zmieszczą się dodatkowo może 2 – 3 osoby. Na Modrzewskiego... bez szans. Jak można handlować pod samą galerią z ciuchami? Tam parking jest na 6 – 7 aut. Kto przyjdzie? Ludzie przychodzą tam tylko w soboty na zakupy po warzywa. Ciuchy się tam na pewno nie sprzedadzą - dodaje.

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_to nasze miasto ~gość_to nasze miasto (Gość)09.10.2020 13:10

Nareszcie nie będziemy się martwić, że jak coś się komuś stanie we wtorek albo piątek to karetka nie dojedzie. Nareszcie będzie można normalnie wyjechać i wrócić z pracy. Nareszcie nie będzie syfu pozostawionego po kulturalnych mieszkańcach powiatu. Dziękujemy panie prezydencie

107


gość_anna ~gość_anna (Gość)11.10.2020 12:59

Z biegiem czasu jest co raz mniej sprzedających, hala była tutaj od zawsze, jako osoba mieszkająca w tej okolicy uważam że jest to bardzo dobre miejsce gdzie można kupić wszytskodużo taniej Niz w sklepach odzieżowych. Duży wybór za dużo mniejsze pieniądze. Część stoisk możnaby przenieść na plac targowy gdyż tam nie jest on w pełni zagospodarowany w związku ze zmniejszona liczba sprzedających, kiedyś było tam stoaiko przy stoisku, dzisiaj dużo wolnych miejsc. Uważam że hala w tym miejscu jest super, tym bardziej że jest ona od lat. Plac targowy poza wtorkami i piątkami służy mieszkańcom jako darmowy parking.w momencie przeniesienia targowiska teren ten zostanie pewnie sprzedany pod inna inwestycje...

02


gość_mieszka 1 ~gość_mieszka 1 (Gość)10.10.2020 16:21

Bezproblemowy dojazd od ulicy czarnej. Wjezdzam nie marudzę. Sa wplywy do kasy miasta i to szanuje. Jesli ci lokalizacja przeszkadza tyle jest ofert innych mieszkań. Pisanie ze nie można wjechać jest tak śmieszne i ujmujace do umiejętności kierowcy ze wstyd tak pisać. Czym wy jezdzicie tirem?

22


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)08.10.2020 22:41

Drodzy kupcy sprawdźcie jaki finał ma przychodnia przy Dmowskiego 47 - prezydent odbija piłeczke jak tylko może i jeśli nie zatrudnicie jakiegoś mediatora, to próżny wasz wysiłek ...

72


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)09.10.2020 09:19

Jestem za przeniesieniem sprzedaży art. przemysłowych na bazar ul. Dmowskiego.
To tylko przenosiny, NIE likwidacja ! ! !

163


gość_ja ~gość_ja (Gość)09.10.2020 20:04

Piotrków to jednak bagno.Jego mieszkańcy...zjedliby się nawzajem.Prezydent zbyt pewny siebie , radni wplątani w jakieś układy.Jedni szczują na drugich.Nikt z nikim nie rozmawia ,każdy chce dobrze tylko dla siebie....Zbliża się upadek EP.Aha ...otoczcie się jeszcze murem .Jak miasto zdechnie to w pobliskich gminach nie będzie czuć smrodu!
.

23


gość_obywatel gc ~gość_obywatel gc (Gość)08.10.2020 22:02

Sprzedali "halę" czyli budynek teraz sprzedadzą plac a dajmy na to w Łodzi takie targowiska są w centrum

69


gość_ivan ~gość_ivan (Gość)08.10.2020 23:49

Hala targowa to miejsce kultu.od dawien dawna byli !Oni muszą tam zostać!mediateka nie musiała być a jednak jest.synagoga miała być oddana żydom a okazało się ,że nie musi i pozostaje u nas
!!

68


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)08.10.2020 15:05

Jest plac, jest parking, alejki i w czym problem. Jakoś w niedzielę handel kwitnie, dlaczego nie moze we wtorki i piątki, ul. Dmo
wskiego. MZK podjeżdża pod sam bazar, powrot po przeciwnej stronie.

246


gość_tom ~gość_tom (Gość)09.10.2020 07:55

Ptak zaciera ręce. Brawo chojniak, Piotrków bogate miasto po co pieniądze z targowisk?!

97


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat