Trzymające w napięciu i dające nadzieję – tak w sumie można scharakteryzować wszystkie polecane w tym tygodniu książki. Wśród nowości znajdziecie też najnowszą powieść jednej z najpopularniejszych polskich autorek kryminałów, Katarzyny Puzyńskiej. Dreszcze wywołają nie tyle chłodne już wieczory, co zaplanowana przez autorów akcja i fabuła.
Jubileuszowa edycja Męskiego Publicznego Różańca, odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim w sobotę (4 września). Tradycyjnie panowie spotkali się przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, by przemaszerować ulicami miasta, wspólnie modląc się.
Polscy siatkarze pod wodzą piotrkowianina Michała Bąkiewicza wywalczyli w Teheranie tytuł mistrzów świata do lat 19. W czwartkowym (2 września) finale biało-czerwoni pokonali Bułgarów 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).
31 sierpnia 2021 roku, swoje 102. urodziny obchodził najstarszy żyjący piotrkowianin, czyli ppłk. John Raymond Benett (wcześniej Jan Książczyk). Podpułkownik jest honorowym obywatelem naszego miasta oraz weteranem II Wojny Światowej, w czasie której jako polski pilot RAF-u (Królewskie Siły Powietrzne) walczył w bitwie o Anglię.
Powody do radości mają piotrkowianie mieszkający na samym końcu ul. Słowackiego. Przecinająca ulicę „gierkówka” dotychczas oddzielała ich od reszty miasta i aby się do niego dostać musieli korzystać z węzła „Piotrków Trybunalski Południe”. Od dziś, na razie pieszo, a wkrótce także rowerem będą mogli przedostać się na drugą stronę powstającej autostrady A1 przez oddaną właśnie do użytku kładkę.
Decyzję w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Centrum swoją działalność rozpocznie 1 września 2021 r.
Nawet o 35%, z początkiem września wzrosną ceny energii cieplnej dla odbiorców indywidualnych z Piotrkowa. Bezpośrednią przyczyną podwyżki są rosnące koszty zakupu uprawnień do emisji dwutlenku węgla przez Elektrociepłownię Piotrków, które z kolei wynikają z wieloletnich zaniedbań i zapóźnienia w modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego.
W niedzielę (29 sierpnia) w Wolborzu przy ul. Świętokrzyskiej odbędzie się Piknik profilaktyczny pod hasłem #WolbórzRatujeŻycie. Podczas imprezy będzie można oddać krew oraz zarejestrować się jako dawca szpiku. Organizatorzy przygotowali także mnóstwo atrakcji dla uczestników – szczególnie tych najmłodszych.
Kalendarz brań to jedno z najbardziej kontrowersyjnych pojęć z jakimi możemy zetknąć się w wędkarstwie. Ma bardzo wielu zwolenników i tyle samo o ile nie więcej przeciwników. Dla jednych wędkarzy to główny wyznacznik tego, czy warto planować swój wędkarski pobyt nad wodą danego dnia, dla innych natomiast rzeczą zbędną, do której w nawet w najmniejszym stopniu nie przykładają uwagi. Skoro kalendarz brań budzi tyle kontrowersji i ożywionych dyskusji warto bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.
W Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbyło się w niedzielę (22 sierpnia) widowisko historyczne obrazujące polsko-bolszewickie potyczki roku 1920. Turyści i okoliczni mieszkańcy tłumnie stawili się na rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej, tzw. Cudu nad Wisłą.