Nowa metaanaliza sugeruje, że konopie indyjskie mogą sprzyjać przyjmowaniu opioidów - informuje pismo “Addiction”.
21-letni Michał Kawalec udowadnia, że niepełnosprawność – nawet poważna, nie stanowi przeszkody w rozwijaniu pasji i czerpaniu radości z życia. Spotkaliśmy go w Piotrkowie podczas otwarcie Sali Pamięci 25 p.p. AK . Pochodzący spod Lublina chłopak mieszka obecnie w Norwegii, gdzie studiuje dziennikarstwo i prowadzi bloga. Wcześniej Michał w swojej kategorii został nawet wicemistrzem Polski w pływaniu.
Gorzkowiccy policjanci spotkali się z harcerzami, którzy swój obóz rozpoczęli w Trzech Morgach. Podczas spotkania rozmawiali z młodzieżą o bezpiecznym wypoczynku, a także o odpowiedzialnym zachowaniu podczas anomalii pogodowych oraz o zagrożeniach jakie niesie ze sobą cyber przestępczość.
Kamil Majchrzak w piątek zdobył złoty medal 95, Narodowych Mistrzostw Polski w tenisie. 25-letni, najwyżej rozstawiony w turnieju tenisista w finale pokonał 7:6 (7-4), 6:1 broniącego tytułu Kacpra Żuka.
Planujemy, że od 1 września 2021 roku ruszą lekcje o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pandemia uniemożliwiła wprowadzenie ich rok temu - powiedział w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.
Znane z organizacji gal sztuk walki "Wirtuoz Challenge wolborskie stowarzyszenie Wirtuoz, tym razem chce promować kulturę ludową i zorganizują przegląd twórczości folklorystycznej, artystycznej i ludowej powiatu piotrkowskiego. Kwotą 40 tys. złotych wydarzenie wesprze samorząd województwa łódzkiego. Umowę w tej sprawie w siedzibie Biblioteki Pedagogiczne w Piotrkowie podpisali przedstawiciele stowarzyszenia Wirtuoz oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Laboratorium do badań w kierunku ASF powstanie w Piotrkowie. Swoją siedzibę będzie mieć w budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Utworzenie laboratorium to jeden z postulatów hodowców trzody chlewnej z naszego regionu.
Dokładnie 611 lat temu wojska dowodzone przez króla Władysława Jagiełłę pokonały Krzyżaków pod Grunwaldem. W 2010 roku w Sulejowie i Wolborzu zorganizowano imprezy związane z 600-leciem tej największej bitwy średniowiecznej Europy.
Wzmocnienie kadrowe Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Piotrkowie, uruchomienie dodatkowego laboratorium badań krwi we Włocławku i upublicznienie wykazu zakładów, które odbierać będą tuczniki od hodowców, którzy znaleźli się w czerwonej strefie - te konkretne deklaracje usłyszeli od Głównego Lekarza Weterynarii, Mirosława Welza parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele producentów wieprzowiny.
Wyprawianie skór na potrzeby produkcji różnego rodzaju wyrobów to jedno z najstarszych rzemiosł, które znane było już w starożytności. Dynamiczny rozwój manufaktur grabarskich przypadka jednak na czasy średniowiecza. Od stuleci garbowanie skór pozwala na pozyskiwanie wysokiej jakości surowca, wykorzystywanego obecnie w przemyśle obuwniczym, odzieżowym, do produkcji galanterii skórzanej oraz wielu innych elementów. Warto zgłębić specyfikę samego procesu garbowania oraz branży, z której wytworami spotykamy się niemal każdego dnia.