W tegorocznym głosowaniu mieszkańcy województwa wybrali do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego aż 152 zadania. Wśród nich są też pomysłowe projekty dotyczące kultury, edukacji czy kultywowania lokalnych tradycji.
Od dwóch lat budynek stoi pusty. To nieruchomość prywatna, która była wynajmowana przez Urząd Marszałkowski. Przez ponad dwie dekady była to siedziba Biblioteki Pedagogicznej. W latach PRL-u mieściła się tam Spółdzielnia Pracy "Nasza Przyszłość". Teraz obiekt przy ul. Wojska Polskiego 122e powoli idzie do rozbiórki. Co tam powstanie?
Decyzję w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Centrum swoją działalność rozpocznie 1 września 2021 r.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim wznawia działalność. Od poniedziałku 18 maja do 26 czerwca placówka będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00 -15.00, a we wtorki i czwartki w godz. 10.00 -17.00. To ostatnie dni w starej siedzibie, wkrótce bibliotekę czeka bowiem przeprowadzka.
Pracownicy książnicy zapraszają do oglądania wystawy wypożyczonej z łódzkiego Oddziału IPN, zatytułowanej „Polskie Państwo Podziemne". Autorem wystawy jest Paweł Murawski. Do opracowania wystawy wykorzystano zdjęcia pochodzące z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Studium Polski Podziemnej w Londynie, zbiorów Biblioteki Narodowej oraz zbiorów Ośrodka KARTA.
Ponad 40 osób sprawdziło swoją znajomość ortografii. Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabella Radke-Marczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim i szkoły TEB Edukacja postanowiły reaktywować publiczne dyktando w naszym mieście.