Artykuły do tagu: mieszkaniec

Burmistrz odwiedził pierwszego mieszkańca urodzonego w tym roku
Pierwszy mieszkaniec gminy Sulejów urodzony w 2024 roku jest mieszkańcem Barkowic. Szymona Wacha oraz jego rodziców – państwa Martę i Michała odwiedził Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa, który złożył im gratulacje i wręczył drobne upominki.
Pierwszy mieszkaniec powiatu w 2022 roku to chłopiec
Pierwszy mieszkaniec powiatu piotrkowskiego przyszedł na świat w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w poniedziałkowe (03.01.2022) przedpołudnie. Rodzice chłopca pochodzą z Rakowa w gm. Moszczenica. Dziecko waży 3 kg i mierzy 53 cm. Cały czas czekamy natomiast na pierwszego w 2022 roku mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego.
200 lat Panie Pułkowniku!
31 sierpnia 2021 roku, swoje 102. urodziny obchodził najstarszy żyjący piotrkowianin, czyli ppłk. John Raymond Benett (wcześniej Jan Książczyk). Podpułkownik jest honorowym obywatelem naszego miasta oraz weteranem II Wojny Światowej, w czasie której jako polski pilot RAF-u (Królewskie Siły Powietrzne) walczył w bitwie o Anglię.
Znamy pierwszych narodzonych w 2021 roku mieszkańców regionu
Na świat przyszli już pierwsi nowi mieszkańcy Piotrkowa i regionu. Jako pierwszy w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka urodził się chłopiec z powiatu piotrkowskiego.
Można wyczesać psa, można pasać krowy...
Mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego apeluje, aby władze miasta zajęły się ulicą Szklarską. Z pewnością wielu z nas nawet nie wie o jej istnieniu. Otóż Szklarska to droga prostopadła do ulicy Niskiej, przy której zlokalizowane są zakłady Haeringa.
Stan zieleni wymaga interwencji?
Uschnięte drzewo przewróciło się na chodnik, kolejne trzyma się chyba już tylko „na słowo honoru”. Mieszkaniec miasta apeluje o interwencję stosownych służb miejskich.
Wysoki mandat za przejście przez jezdnię
Piotrkowianin przechodził przez ulicę w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Został ukarany mandatem. Nie okazał dokumentów, przez co musiał zapłacić w sumie 550 złotych.
Chciał się przebadać alkomatem
Czy Straż Miejska ma prawo odmówić wykonania badania alkomatem stacjonarnym? Komendant Jacek Hofman przekonuje, że tak.
Akademickie Mistrzostwo Polski zdobyte w Krakowie i srebrny medal wywalczony podczas debiutów kulturystycznych, które odbyły się w Ostrowi Mazowieckiej - to tylko niektóre z tegorocznych dokonań piotrkowianina Radosława Lizaka, który swoją przygodę z kulturystyką rozpoczął osiem lat temu.
Futbolista z Piotrkowa wicemistrzem Polski
Waży sto kilogramów, jest silny i wysportowany. Dużo je, ale nie tyje. Na boisku przyjmuje pozycję rewolwerowca i ścina przeciwnika z nóg. Piotrkowianin Daniel Tarnawski, zawodnik Warsaw Eagles - drużyny polskiej ligi futbolu amerykańskiego - od niedzieli jest oficjalnym wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat