W związku z postępem prac na budowie odc. „A” Tuszyn – Piotrków autostrady A1, przywrócony został przejazd pod budowaną trasą - lokalną drogą Dąbrówka – Mąkoszyn i będzie dostępny dla okolicznych mieszkańców co najmniej przez tydzień.
W wieku 70 lat zmarł Konstanty Ruciński, radny Rady Miejskiej w Sulejowie.
Kupcy handlujący przy piotrkowskiej hali targowej wybrali się do wojewody łódzkiego, aby zablokować reorganizację targowiska. Walczą o swoje miejsca pracy i liczą, że wojewoda uchyli uchwałę piotrkowskich radnych.
Nową betonową nitką budowanej w naszym województwie autostrady A1 przejedziemy w całości do końca roku. Taką obietnicę składa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. Odbędzie się to na zasadach tymczasowej organizacji ruchu, ale jak podkreślają drogowcy, to bardziej komfortowe i bezpieczne rozwiązanie, bo nie będzie już żadnych świateł i skrzyżowań.
Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim informują, że mimo trwającej epidemii mieszkańcy nadal mają możliwość zarówno osobistego, jak i zdalnego uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz skorzystania z nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.
Piotrkowska Rada Miasta przyjęła korespondencyjnie trzy projekty uchwał dotyczące reorganizacji miejskiego targowiska przy Hali Targowej. Ograniczony zostanie teren targowiska do dwóch niewielkich placów, a także wskazano, czym będzie można handlować. Za projektami głosowało 14 radnych, 7 było przeciw, 1 wstrzymał się od głosu, a 1 był nieobecny.
Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi wraz z policją oraz Inspekcją Transportu Drogowego przeanalizowali, gdzie na budowanej A1 można zlokalizować miejsca do kontroli pojazdów ciężarowych i osobowych. Wybrano 5 lokalizacji, w których niebawem pojawiać się będą funkcjonariusze i inspektorzy.
Zgodnie z planowanymi przez władze miasta zmianami, targowisko miejskie zostanie znacznie ograniczone – nie będzie już obejmowało m.in. terenu wokół budynku Hali Targowej. By rozstawić stragan przy samej Hali trzeba będzie zapłacić 25 zł za metr kwadratowy powierzchni (dziś 3 zł). O zmianach, które wprowadzić chcą władze Piotrkowa właściciel Hali Targowej dowiedział się z mediów. - Nasze targowisko zostało wyeliminowane z targowisk na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, bez informowania nas o tym. Na jakiej podstawie zostaliśmy w ten sposób potraktowani? – pyta Roman Staszór.
- Nie ukrywajmy, to nie jest żadna reorganizacja, tylko likwidacja targowiska - tak lider kupców z ul. Targowej Tomasz Kowalewski podsumowuje pomysły dotyczące nowych zasad handlu w rejonie Hali Targowej. Projekt uchwały piotrkowskiej Rady Miasta zakłada ograniczenie terenu do targowania, a także wskazuje czym będzie można handlować. Kupcy zaapelują w tej sprawie do radnych, a na piątek (25 września) zapowiadają protest i blokadę ulic w rejonie Urzędu Miasta.
Sporo zmieni się wkrótce na piotrkowskim targowisku przy Urzędzie Miasta. Jeśli nasi radni przegłosują zaproponowane przez urzędników uchwały, uliczny handel w tej części miasta zostanie znacznie ograniczony.