Advertisement

Budowa A1. Drogowcy oddają nowy węzeł, wiadukt i kolejny odcinek z nową nawierzchnią

GDDKiARadomsko Niedziela, 13 grudnia 202013
Sporo nowości na budowanej w Łódzkiem autostradzie A1. W poniedziałek, na odcinku „C” pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem, drogowcy oddadzą nowy węzeł, wiadukt na drodze krajowej 42, który przebiega nad powstającą A1, poza tym oddadzą kolejne 6 kilometrów betonowej nawierzchni. To oznacza, że budowaną trasą będzie można łatwiej przejechać.
fot. GDDKiA fot. GDDKiA

W najbliższy poniedziałek (14 grudnia) do ruchu zostanie oddany pierwszy z wszystkich powstających węzłów autostradowych - węzeł Radomsko komunikujący budowaną autostradę A1 i DK42. Jak tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, poprawi to nie tylko komunikację w zachodniej, przemysłowej części Radomska, ale poprawi też przejazd nad autostradą bez konieczności stania w długich korkach.

 

Oprócz otwarcia węzła, tego dnia zostanie udostępnione dla kierowców pozostałe 6 kilometrów betonowej nawierzchni na odcinku „C” autostrady A1: Kamieńsk – Radomsko, a także oddany zostanie wiadukt na drodze krajowej 42 nad budowaną autostradą (przedłużenie ul. Brzeźnickiej w Radomsku). - Jednocześnie na całym kontraktowym odcinku Kamieńsk – Radomsko, czyli na długości ponad 16 km zostanie wprowadzony układ 2+2, czyli dla każdego kierunku ruchu, wyznaczone będą po dwa pasy ruchu. Dotychczas dwa pasy ruchu wyznaczone były tylko dla jadących w kierunku Katowic. W stronę Łodzi ruch odbywał się po jednym pasie - wyjaśnia Maciej Zalewski.

 

Puszczenie ruchu na nowym węźle zaplanowane jest na godzinę 11.00.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adamvit ~adamvit (Gość)18.12.2020 12:47

Wolał bym aby tutaj wypowiadali się fachowcy a nie neptki.

20


gość_gbb ~gość_gbb (Gość)13.12.2020 08:55

Widać że dziurawy

49


gość_budowlanymroczny ~gość_budowlanymroczny (Gość)15.12.2020 08:04

Prawda taka o tej budowlance, ze buduja glownie zachodnie firmy za nasze kredyty zaciagane w zachodnicjnbankach na niekorzystnych warunkach. A za to my będziemy płacić podwojnie. Bo winietka/bramki i oplata w paliwie będzie i ten kredyt musimy splacic pewnie oddanymi surowcami. Już tak nisko upadliśmy że nie ma rodzimych firm do budowy i swoich banków.

31


Kazik ~Kazik (Gość)13.12.2020 10:10

Po co to było burzyć żeby taki sam szajs zbudować a wystarczyło nową nawierzchnię położyć a nowe wiadukty są za niskie ledwie TIR się mieści a co mówić o dźwigach

221


Fred 1 ~Fred 1 (Gość)13.12.2020 18:43

A statki wycieczkowe to już na pewno się nie zmieszczą!!!!

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat