W Piotrkowie nie można skorzystać z programu "Profilaktyka 40+", informują słuchacze Radia Strefa FM. Ich zdaniem, żadna z piotrkowskich przychodni, nie świadczy usług, należących do założeń programu.
Koronawirus został wykryty u dwóch pracowników szpitalnej poradni w Radomsku. Przyjęcia do lekarzy specjalistów zostały w związku z tym wstrzymane do poniedziałku.
Lekarze pracujący w jednej z piotrkowskich przychodni sprzeciwiają się zmianie organizacji ruchu na tzw. starej Łódzkiej. Ich zdaniem przyniesie to więcej problemów niż korzyści. Postanowili więc interweniować. Tymczasem piotrkowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.
Od 1 wrześnie pieczę nad przychodniami w Sulejowie i Włodzimierzowie będzie sprawował Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SUL-MED - informują urzędnicy na stronie internetowej Urzędu Miejskiej w Sulejowie. Czy to oznacza, że problemy mieszkańców gminy z dostępem do opieki medycznej zostały rozwiązane?
"Dlaczego traktują nas jak ludzi drugiej kategorii? My też zasługujemy na regularną opiekę lekarską" - to słowa mieszkańców Sulejowa, którzy od połowy kwietnia w tamtejszej przychodni mogą liczyć na pomoc tylko jednego lekarza, który pracuje tylko na pół etatu. W dni, kiedy placówka jest zamknięta, jedynym rozwiązaniem dla chorego jest przyjechać do Piotrkowa.
Urzędnicy piotrkowskiego Starostwa Powiatowego chcą się wycofać się z prowadzenia przychodni w Sulejowie i Włodzimierzowie. Starosta Piotr Wojtysiak podkreślał podczas środowej sesji Rady Powiatu, że prowadzenie zadań w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej jest wyłącznym obowiązkiem gminy, na co jednoznacznie wskazali w swoim raporcie urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli, którzy w 2018 roku kontrolowali Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Poradnie we Włodzimierzowie i Sulejowie są prowadzone właśnie przez podległe Starostwu Powiatowemu w Piotrkowie Trybunalskim PCMiDZ. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce się to zmieni, ponieważ od 1 lipca lub 1 września powiat zamierza się z tej działalności wycofać.
Rozpoczęły się prace remontowe w budynku Przychodni nr 4 w al. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie. Prace potrwają do końca lipca i będą kosztować ponad 660 tysięcy złotych.
Sprawdź, gdzie w czasie Bożego Narodzenia szukać pomocy lekarskiej.
Brudne zlewy i toalety, brudne klosze i podłoga, wszędzie kurz. Na środku korytarza worki ze śmieciami, nieodebrane od kilku tygodni. Do tego pielęgniarka pełniąca jednocześnie obowiązki sprzątaczki, ale nie dysponująca nawet szczotką do zamiatania. Takie są wnioski z wizji lokalnej, jaką przeprowadzili urzędnicy z Sulejowa w ośrodku zdrowia we Włodzimierzowie. Placówka działa zaledwie kilkanaście dni, miała służyć mieszkańcom.
- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.