Minister nie uwierzył naszym urzędnikom, że chcemy wybudować w Piotrkowie nie zwykłą bibliotekę, ale ponadregionalne centrum kultury, w związku z tym pieniędzy na zapowiadaną od lat inwestycję nam nie przyznał. Czy ktokolwiek jeszcze wierzy, że Miejska Biblioteka Publiczna będzie mieć nową siedzibę?
Od połowy września br. w szkołach podstawowych na terenie gminy Rozprza odbywają się zajęcia pozalekcyjne prowadzone w ramach unijnego projektu: “Indywidualizacja nauczania w gminie Rozprza”.
Plany są ambitne. Na zapomnianym, kolejowym szlaku Piotrków – Kleszczów ma zwiększyć się ruch pociągów towarowych. Co prawda ze szlaku korzysta jeszcze kilka firm, ale zniszczona i wiekowa linia wymaga gruntownej modernizacji. Taki cel postawiła sobie Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów. - To świetny ruch w stronę zwiększenia atrakcyjności gospodarczej regionu – zaznacza jej prezes Andrzej Szczepocki.
Kolorowe informatory MZK z rozkładami jazdy i mapami tras wszystkich linii pojawią się być może już na początku listopada.
Trwa realizacja najważniejszej inwestycji ostatnich lat w gminie Aleksandrów. Z 359 zaplanowanych oczyszczalni, wykonano już ponad 100.
Cztery państwa, dwanaścioro artystów i jeden wspólny spektakl. Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie stało się partnerem europejskiego projektu dotyczącego tematyki dyktatur pod nazwą “Europejskie dyktatury - wspólny język sztuk wizualnych w budzeniu świadomości historycznej obywateli Europy”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie rozpoczęła realizację projektu, którego współorganizatorem jest Łódzki Dom Kultury. Warsztaty zatytułowane „Sztuka dekorowania stołu i savoir-vivre” związane są z projektem kulturalnym, na którego realizację biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 3.539 złotych w konkursie ogłoszonym przez Łódzki Dom Kultury.
Rolnicza i Spacerowa doczekają się zaktualizowanej dokumentacji projektowej. Zadanie to zostało wprowadzone do budżetu miasta na ten rok podczas ostatniej sesji. - To pozwoli na przygotowanie projektu budowlanego - mówi Małgorzata Majczyna - dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim magistracie.
Trzyminutowe filmiki, których głównym bohaterem będzie Piotrków, połączone w jeden intymny fresk o naszym mieście. Jednym słowem projekt Piotrków 24/24, projekt, w którym mieszkańcy Piotrkowa (i nie tylko) tworzą opowieść o miejscu, które kochają, w którym dobrze się czują i chętnie przebywają.
Bełchatów, Skierniewice, Sieradz, Pabianice, Radomsko i gmina Lubochnia, to tylko niektóre z miast i miejscowości, do których w tym roku trafiła słynna akcja „Wyciągamy dzieci z bramy”. Zapoczątkowany 9 lat temu w Piotrkowie projekt mający na celu m.in. zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży poprzez ich uczestnictwo w specjalnie przygotowanych warsztatach, zajęciach i zabawach spod znaku kultury i edukacji właśnie zaczął się rozrastać na teren regionu. A wszystko za sprawą Fundacji „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, której założycielem i prezesem jest Jacek Sokalski. We wtorek, 17 lipca, w Bełchatowie podpisano kolejne już w regionie porozumienie w celu realizacji ww. akcji.