Advertisement

Artykuły do tagu: Porządek

Jak zadbać o porządek wokół budowy domu?
Budowa domu jest procesem, który generuje odpady i to w sporej ilości. Warto jeszcze przed rozpoczęciem robót zaplanować sposoby na zapanowanie nad budowlanym chaosem. Bezpieczeństwo i higiena pracy na budowie wymagana jest przez prawo, a zachowanie porządku na placu budowy pomoże też usprawnić wykonywanie robót i ulepszyć logistykę działań.
Nowy ciągnik już
Gmina Czarnocin zakupiła kolejny ciągnik rolniczy. Maszyna pomoże w codziennych pracach, m.in. porządkowych, realizowanych przez Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy. Koszt całej inwestycji wyniósł 160 tys. zł. Zakupiony traktor to ciągnik marki Same Explorer 3/110 GS  z napędem 4x4 wyposażony w przedni TUZ.
Jak utrzymać porządek w pomieszczeniach gospodarczych?
Pomieszczenia gospodarcze to duża wygoda i komfort zwłaszcza dla właścicieli domów jednorodzinnych. Piwnica, garaż, warsztat, kotłownia, spiżarnia, pralnia, garderoba, schowki na sprzęt sportowy i turystyczne to dodatkowa przestrzeń, którą można maksymalnie wykorzystać. Taka przestrzeń ułatwia utrzymanie porządku w domu.
Zabłocił drogę, otrzymał mandat
Piotrkowscy strażnicy miejscy zauważyli dużą ilość gliniastego błota na jezdni na ulicy Jerozolimskiej. Sprawcę zanieczyszczenia drogi udało się ustalić i ukarać mandatem.
Młodzi strażacy pamiętają o bohaterach
Dziesięciu strażaków, należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Moszczenicy, pomogło w porządkowaniu pomnika Rozstrzelanych Żołnierzy 2 VII 1940 roku. W sprzątaniu nagrobków i okolicznego terenu wsparli pracowników Nadleśnictwa Meszcze.
21.08.2021 08:49
Toniemy w śmieciach
Każdego dnia produkujemy odpady. I pierwszym problemem jest ich ilość. A drugim to, w jakich miejscach się ich pozbywamy. Często są to miejsca zupełnie do tego nie przeznaczone. W efekcie trawniki, leśne polany i miejsca mające służyć rekreacji zaczynają tonąć w śmieciach.
W Wolborzu stawiają na porządek
Gmina Wolbórz zakupiła specjalistyczny ciągnik z urządzeniami do prac porządkowych na terenie miasta. Dla gminnej grupy remontowej to duże ułatwienie w pracy.
Za wiosenne porządki możesz zapłacić mandat
Rozpoczął się czas wiosennych porządków w przydomowych ogródkach, ogrodach działkowych i posesjach. Tradycyjnie też pojawia się dym z ognisk, mieszkańcy spalają bowiem zebrane gałęzie, liście i inne odpady. Uwaga! Grozi za to mandat karny.
Jesienne sprzątanie grobów podczas akcji
W minioną sobotę piotrkowski Oddział PTTK zorganizował kolejną akcję non-profit. Skierowana była ona do dzieci i młodzieży. Celem statutowo-programowej akcji „Płomyk pamięci”, było jesienne sprzątanie grobów.
Na rowerach patrolują miasto
To już drugi sezon letni, kiedy policyjne patrole rowerowe pełnią służbę na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat