Młodzi strażacy pamiętają o bohaterach

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 27 września 20213 1469
Dziesięciu strażaków, należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Moszczenicy, pomogło w porządkowaniu pomnika Rozstrzelanych Żołnierzy 2 VII 1940 roku. W sprzątaniu nagrobków i okolicznego terenu wsparli pracowników Nadleśnictwa Meszcze.

Ładuję galerię...

Młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy pomogli w porządkowaniu pomnika w moszczenickim lesie, m.in. przez jego dokładne umycie oraz zgrabienie zalegających wokół liści. W tym miejscu odprawiona została następnego dnia Msza Święta w intencji osób pomordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

 

Na miejscu, opiekę nad młodzieżą sprawowali ich starsi koledzy z OSP w Moszczenicy, leśniczy Leśnictwa Meszcze oraz państwo Jaros, którzy na co dzień dbają o to miejsce.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jeszcze polaczek ~jeszcze polaczek (Gość)29.09.2021 07:21

Coś chyba jest pomyłka? W lipcu 1940 to szkopy już raczej żołnierzy nie rozstrzeliwali. Może chodzi o cywili i partyzantów? To się zgodzę.

10


??? ~??? (Gość)29.09.2021 06:02

Ciekawe kiedy w wielkim mieście powiatowym a dawniej wojewódzkim Piotrkowie będzie tego rodzaju normalna praca przy miejscach pamięci?

10


Misiu pysiu ~Misiu pysiu (Gość)27.09.2021 16:58

I to jest prawdziwy leśniczy!!!

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat