Advertisement

Młodzi strażacy pamiętają o bohaterach

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 27 września 202120843
Dziesięciu strażaków, należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Moszczenicy, pomogło w porządkowaniu pomnika Rozstrzelanych Żołnierzy 2 VII 1940 roku. W sprzątaniu nagrobków i okolicznego terenu wsparli pracowników Nadleśnictwa Meszcze.

Ładuję galerię...

Młodzi strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy pomogli w porządkowaniu pomnika w moszczenickim lesie, m.in. przez jego dokładne umycie oraz zgrabienie zalegających wokół liści. W tym miejscu odprawiona została następnego dnia Msza Święta w intencji osób pomordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

 

Na miejscu, opiekę nad młodzieżą sprawowali ich starsi koledzy z OSP w Moszczenicy, leśniczy Leśnictwa Meszcze oraz państwo Jaros, którzy na co dzień dbają o to miejsce.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jeszcze polaczek ~jeszcze polaczek (Gość)29.09.2021 07:21

Coś chyba jest pomyłka? W lipcu 1940 to szkopy już raczej żołnierzy nie rozstrzeliwali. Może chodzi o cywili i partyzantów? To się zgodzę.

10


??? ~??? (Gość)29.09.2021 06:02

Ciekawe kiedy w wielkim mieście powiatowym a dawniej wojewódzkim Piotrkowie będzie tego rodzaju normalna praca przy miejscach pamięci?

10


Misiu pysiu ~Misiu pysiu (Gość)27.09.2021 16:58

I to jest prawdziwy leśniczy!!!

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat