W Warszawie przed siedzibą Sądu Najwyższego stanęło popiersie piotrkowianina i pierwszego I Prezesa Sądu Najwyższego Stanisława Pomian Srzednickiego. Piotrkowianin żył w latach 1840 – 1925 i oprócz działalności na rzecz sądownictwa był także zaangażowany w społecznictwo i dobroczynność w naszym mieście.
Przedstawiciele władz miasta wczesnym porankiem złożyli tradycyjne wieńce pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, aby uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Później w tym samym miejscu złożył starosta piotrkowski. Wieczorem będzie można podziwiać specjalne iluminacje na niektórych budynkach publicznych.
Piotrkowska policja umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, do którego miało dojść podczas sierpniowego happeningu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzi natomiast czynności w sprawie mężczyzny, który używał wulgaryzmów w kierunku uczestników spotkania i ukradł tęczową flagę.
Stojące w różnych miejscach Piotrkowa pomniki będą tematem sobotniego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Wiele z monumentów i rzeźb zmieniało się na przestrzeni lat, dlatego ich historię przypomni przewodnik Mirosław Ratajski, prezes PTTK w Piotrkowie.
Pomimo wcześniejszych zapewnień, piotrkowska policja wszczęła postępowanie w sprawie znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika przed I LO w Piotrkowie. Jak tłumaczy oficer prasowy, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa miał złożyć Urząd Miasta. Przedstawiciele magistratu dementują jednak te informacje. Policja przesłuchała we wtorek Małgorzatę Pingot, uczestniczkę sierpniowej akcji.
Piotrkowska policja prowadzi czynności procesowe w sprawie zdarzenia, do którego doszło 12 sierpnia przed budynkiem I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Wówczas grupka mieszkańców ozdobiła stojący przed szkołą pomnik Mikołaja Kopernika kolorową flagą.
Wcale nie chodzi tutaj o św. Mikołaja, a o pomnik Mikołaja Kopernika, który znajduje się przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
10 kwietnia o godzinie 8.41 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe, będzie to forma upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
73. rocznica wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego spod okupacji hitlerowskiej była okazją do złożenia kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945". W styczniu 1945 roku do miasta wkroczyły wojska sowieckie kończąc tym samym ponad 5-letnią okupację hitlerowską.
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.