10 kwietnia o godzinie 8.41 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe, będzie to forma upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
73. rocznica wyzwolenia Piotrkowa Trybunalskiego spod okupacji hitlerowskiej była okazją do złożenia kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945". W styczniu 1945 roku do miasta wkroczyły wojska sowieckie kończąc tym samym ponad 5-letnią okupację hitlerowską.
W 143. rocznicę urodzin Wincentego Witosa ludowcy w całej Polsce uczcili jego pamięć. U zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie lokalni działacze złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem trzykrotnego premiera RP.
Policjanci z Piotrkowa poszukują świadków zdarzenia z 1 marca, kiedy to nieznani sprawcy pomalowali sprayem pomnik w centrum miasta.
Wychodzi na to, że pomysł, który w założeniach miał wzmocnić lokalny wizerunek radnych PiS, może okazać się niewypałem.
Wandale zniszczyli pomnik poświęcony polskim żołnierzom walczącym w II wojnie światowej. Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 marca. Sprawę wyjaśniają piotrkowscy policjanci.
Na skwerze u zbiegu ulic Próchnika i Piłsudskiego w Piotrkowie stanął pomnik ludowego przywódcy Wincentego Witosa.
Uroczystości trwały na piotrkowskim Zamku oraz Starym Cmentarzu w Piotrkowie. Nowy pomnik ma ogromne znaczenie nie tylko dla policji, ale również dla mieszkańców miasta.
W najbliższy piątek na Starym Cmentarzu w Piotrkowie uroczyście odsłonięty zostanie odnowiony pomnik generała policji Henryka Wardęskiego – zastępcy komendanta głównego Policji Państwowej w latach 1922-29.
Jakie wydarzenie historyczne upamiętnia pomnik w Polichnie? Tego trudno dowiedzieć się, patrząc na obiekt, jest on bowiem zniszczony, a napis informujący o tym, z jakiej okazji został wzniesiony dawno odpadł z cokołu.