Ponad 100 osób wzięło udział w poniedziałkowym proteście na terenie siedziby Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Mieszkańcy zaczynają się interesować tym, co dzieje się w ich spółdzielni.
Policja pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piotrkowie wszczęła dochodzenie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa na szkodę mieszkańców Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem. 45-letni bełchatowianin w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 126 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz 15 punktów karnych.
Dzień Dojazdu Rowerem do Pracy przypada na trzeci piątek maja. Z tej okazji nauczyciele wraz z uczniami Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Szkolno-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie wybrali się na rajd rowerowy.
17 maja 2024 roku, policja w województwie łódzkim będzie przeprowadzała wzmożone kontrole prędkości. Akcja będzie częścią ogólnopolskich działań ukierunkowanych na walkę z „piratami drogowymi”.
Mieszkańcy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapowiadają protest i chcą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Chodzi m.in o planowane podwyżki czynszów oraz o odwołanie z funkcji prezesa spółdzielni Jacka Sokalskiego.
W pracy spędzamy sporą część dnia, dlatego dla naszego dobrostanu psychicznego bardzo ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu motywacji podczas pełnienia obowiązków zawodowych. Dzięki temu nie tylko będziemy pracować dużo efektywniej, ale też zadbamy o swoje samopoczucie, unikniemy przeciążenia oraz wypalenia zawodowego. Jak podtrzymać motywację do pracy?
Przez trzy tygodnie piotrkowianie mogli zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Do urzędu wpłynęło 29 prawidłowo złożonych wniosków, które teraz będą poddane ocenie. Ich weryfikacja potrwa do 30 sierpnia.
Zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. Roosevelta w Piotrkowie na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta. W środę (15 maja) odbył się odbiór inwestycji.
Przeprowadzka z miasta na wieś to często spore wyzwanie, jednak z odpowiednią organizacją wszystko może pójść sprawnie. Życie na polskiej wsi to spokój, często niższe koszty życia niż w mieście i kontakt z naturą, którego brakuje w miejskim zgiełku. Decyzja o przeprowadzce powinna być jednak przemyślana, bo wieś, podobnie jak miasto, ma swoje wady i zalety. Co warto wiedzieć, jak się przygotować i czy warto wyprowadzić się na wieś? Podpowiadamy!