Mieszkańcy domagają się wyjaśnień od zarządu PSM. Zapowiadają protest. Spółdzielnia odpowiada.

Strefa FM Czwartek, 16 maja 2024, aktualizacja 17.05.2024 12:56190
Mieszkańcy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapowiadają protest i chcą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Chodzi m.in o planowane podwyżki czynszów oraz o odwołanie z funkcji prezesa spółdzielni Jacka Sokalskiego.

Ładuję galerię...

Na konferencji prasowej zorganizowanej w czwartek (16.05.2024) przedstawiono opinie mieszkańców PSM, którzy domagają się od zarządu spółdzielni wyjaśnień dotyczących odwołania Jacka Sokalskiego. Wzburzeni mieszkańcy twierdzą, że brakuje dialogu, a ich pisma są ignorowane. Poruszono także kwestię zaplanowanych podwyżek i zapowiedziano duże spotkanie pod siedzibą spółdzielni, które odbędzie się w poniedziałek (20.05.2024).

Zwracamy się do państwa z apelem, 22 kwietnia wpłynęło pismo do rady spółdzielni w związku z odwołaniem pana prezesa Sokalskiego. To odwołanie miało miejsce z nieprawidłowościami, które się pojawiły w spółdzielni i prezes został odwołany. Członkowie spółdzielni nie wiedzą dokładnie z jakiego powodu, gdyż nie ma żadnych informacji "ze względu na RODO". My chcemy pobudzić do działania mieszkańców, to od nich zależy wszystko. Do końca tego półrocza ma być zorganizowane walne zgromadzenie, czyli najwyższej władzy w spółdzielni. Jeżeli będzie nas mieszkańców dużo, to wszystko możemy w tej spółdzielni zmienić - Piotr Zielonka, członek rady nadzorczej PSM. - Od 1 lipca planowane są horrendalne podwyżki w spółdzielni, chcemy się dowiedzieć, co zarząd zrobił, żeby te podwyżki nie były tak dotkliwe dla mieszkańców.

 

 

Na konferencji prasowej przedstawicielom części rady nadzorczej PSM towarzyszyli zbulwersowani sprawą mieszkańcy oraz Mariusz Maciołek, radny Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

Ludzie chcą się dowiedzieć, co się dzieje w tej spółdzielni, natomiast brak jest dialogu. Nie można doprowadzać do tego, żeby go nie było. Pod tym pismem podpisało się 40 osób, ale to jest tylko symboliczna liczba. Spółdzielnia liczy bowiem zdecydowanie więcej mieszkańców. Trzeba rozmawiać, nie można lekceważyć tych ludzi - mówił Mariusz Maciołek.

Z zarzutami o braku informacji nie zgadza się Marian Kapuściński, członek zarządu PSM. Jak twierdzi mieszkańcy zostali o wszystkim odpowiednio poinformowani.

Jeżeli ci ludzie mają jakieś żale czy pretensje, powinni zwrócić się z tym do nas. Jesteśmy otwarci na każde pytanie i na wszystko odpowiemy. Na każdym z naszych bloków, na tablicach informacyjnych wywieszona jest też ogólna odpowiedź na te zarzuty (pismo z 22 kwietnia - red.), które między innymi państwo wysunęli - Marian Kapuściński, członek zarządu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 

Na poniedziałek (20.05.2024) o 17.00 protestujący zaplanowali spotkanie pod siedzibą spółdzielni przy ul. Belzackiej 66. 

 

Z kolei Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa wydała w czwartek komunikat odnoszący się do zorganizowanej konferencji prasowej.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (190)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Beatriz ~Beatriz (Gość)03.06.2024 11:40

Ciekawy jestem czemu Pan Sokalski wprowadza ludzi w błąd? To pewnie polityczne rozgrywki ale w sumie dobrze rozumiem, że lepiej mieć intratną pracę na miejscu. Tylko, że zapomniał Pan, że trzeba jeszcze coś robić, działać.
Reasumując - rozwiązania jakie tutaj się zaczynają robić do niczego nie prowadzą :)

01


Darek Wilk ~Darek Wilk (Gość)31.05.2024 21:19

Mieszkańcy? - Raczej Team Sokalski-Maciolek. Myślałem, że jest jeszcze jakaś klasa w biznesie i polityce - natomiast patrząc na tych Panów stwierdzam, że nie.

10


Dawid_es ~Dawid_es (Gość)31.05.2024 21:02

Z tego co wiadomo Pan Sokalski przez 10 miesięcy piastował stanowisko prezesa i jakoś wtedy tak głośno nie krzyczał o problemach PSM itp. Przecież wszyscy wiedzą, że posłużyło mu ono do kampanii wyborczej. Myślę, że próbuje jak nie drzwiami to oknem. Kolesiostwo i tyle. Szkoda, że Pan Jacek Sokalski nawet nie zadzwonił do magla w sprawie, którą przecież rozpętał. Koniec ze starymi ukladami!!!

10


oooooo ~oooooo (Gość)20.05.2024 13:25

Jestem bardzo ciekaw czym Pan Maciołek wraz z Panią Chojnacką wykażą się jako radni. Głośno krzyczeli na temat podwyżek cen ogrzewania w Piotrkowie, więc teraz my jako mieszkańcy i lokatorzy oczekujemy spektakularnych obniżek. Szkoda, że zasłaniają się spółdzielnią, czy już w tym temacie nie mają nic do powiedzenia?

50


Gość 123 ~Gość 123 (Gość)20.05.2024 13:22

Ja mam pytanie do tego Pana ze zdjęcia jako członka rady , co zrobił dla mieszkańców od czasu swojej kadencji. Podobnie Pan Sokalski o którym jest tak głośno, żeby publicznie się wypowiedział jakich zmian dokonał, by mieszkańcom żyło się lepiej i taniej.

21


asdfg ~asdfg (Gość)20.05.2024 15:13

Czy to prawda, że radnego z sejmiku wojewódzkiego, broni immunitet przed zwolnieniem z pracy i jest się 5 lat chronionym? Być może dlatego były Prezes tak walczy o stołek. Jeśli tak to ja kandyduje w następnych wyborach i zgłoszę się do pracy w zarządzie spółdzielni. Pokaźna pensja ze spółdzielni plus premie za medialne wystąpienia w radio lub na tym portalu plus dieta radnego, bo jako członek spółdzielni i lokator nie zauważyłem żadnych owoców jego pracy. Stanowisko to powinno nosić nazwę Prezes - Celebryta. Żyć nie umierać.

31


Domyślny ~Domyślny (Gość)20.05.2024 14:47

Ten Pan ze zdjęcia to nie wie nawet kim jest w spółdzielni , skołowany człowiek , nie dziwi nic skoro jego przewodnikiem jest Pan Jacek

40


Protestujący ~Protestujący (Gość)20.05.2024 07:54

Na godzinę 17.00 , 20.05.2024r. zwołujemy protest w sprawie planowanych wzrostów cen energii elektrycznej przez rządzących nami Koalicję Obywatelską zapytanym Pana Jacka Sokalskiego co zrobił przez te klika miesięcy będąc radny sejmiku wojewódzkiego i czemu jeszcze nie wybrali Marszałka Województwa. #dzielimy stołki po swojemu razem ich rozliczymy.

41


Hh ~Hh (Gość)20.05.2024 09:44

Ktoś miesza Sejmik że spółdzielnia to nie ma pojęcia co pisze. Jak dobrze przeczytałem w necie to nowy Sejmik działa od 7.05. Trudno oczekiwać jakiś efektów jego pracy od kilkunastu dni. Nie udała się manipulacja.

21


Mjfe ~Mjfe (Gość)20.05.2024 06:53

PSM stała się prywatną firmą za pieniądze członków spółdzielni. Dość kolesiostwa

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat