Młode pary, które planują zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Grabicy, czeka miła niespodzianka. Właśnie oddano do użytku, po generalnym remoncie tamtejszą salę ślubów.
Inkubator Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego i Wyrobów Cukierniczych oraz Wypieków Pieczywa Ziemi Piotrkowskiej w Czarnocinie coraz bliżej rozpoczęcia działalności. Wciąż trwają prace, związane z przystosowaniem obiektu do rozpoczęcia pracy. W ostatnich dniach to miejsce odwiedzili przedstawiciele starostwa powiatowego.
Chcesz, aby Twoja strona internetowa była dobrze widoczna w wyszukiwarkach? Jednocześnie zależy Ci na dobrej jakości treściach, które przedstawią zalety oferowanych produktów i korzyści płynące z ich zakupu, dokładnie objaśnią zasady oferowanych usług i pokażą przewagę Twojej firmy nad konkurencją? Przydatny będzie SEO copywriting, czyli teksty zoptymalizowane pod kątem wytycznych dla programistów podanych przez Google, a zarazem przejrzyste i interesujące dla czytelnika. Przeczytaj i dowiedz się, na czym dokładnie polega copywriting SEO, jak pisać dobre teksty oraz dlaczego w ogóle warto o nie zadbać.
Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Władysława Stanisława Reymonta w Szydłowie rozpocznie się od dużych zmian. Wójt gminy Grabica powierzył Stanisławowi Bólowi stanowisko dyrektora tej placówki.
Trzy ważne dla mieszkańców drogi lokalne w gminie Łęki Szlacheckie są już przejezdne. Po remoncie urzędnicy dokonali odbioru inwestycji. Łącznie na wszystkie modernizacje wydano prawie 5 mln zł, a ponad 76% tej kwoty pochodzi z dofinansowania.
Trwa drugi etap modernizacji drogi łączącej gminę Moszczenica z gminą Wolbórz. Remontowany odcinek zaczyna się w Woli Moszczenickiej na ulicy Gazomskiej i biegnie przez Gazomię Starą, aż do Psar. Wcześniejszy fragment (ul. Gazomska od ul. Piotrkowskiej w Moszczenicy) oddano do użytku w ubiegłym roku.
Około stu dzieci wzięła udział w drugim turnusie letnich półkolonii Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Bartek". Tegoroczne zajęcia organizowane są pod hasłem "Moc atrakcji podczas Bartkowych wakacji".
To jeden z najważniejszych komunikacyjnych obszarów Piotrkowa Trybunalskiego. Codziennie jeżdżą tędy tysiące pojazdów osobowych i ciężarowych, których kierowcy chcą przedostać się np. z trasy S8 do centrum miasta, bądź w przeciwnym kierunku. Jednak stan nawierzchni jezdni na ulicach Rakowskiej i Wolborskiej pozostawia bardzo wiele do życzenia. To ma się zmienić. Piotrkowski Urząd Miasta wyłonił wykonawcę koncepcji projektowej remontu ulic. Projekt opracuje Biuro inżynierskie TRAKT z Dolnego Śląska.
Blisko 40 lat temu Martyna Jakubowicz śpiewała o domach z betonu, czyli budowanych za czasów słusznie minionych ogromnych osiedlach z tzw. wielkiej płyty. Do tych budowli kilkadziesiąt lat później dołączyły… miasta z betonu. Moda na betonowanie wszystkiego, co się da, nastała w naszym kraju tuż po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Po kilkunastu latach zorientowano się, że układanie betonowych kostek, granitowych płyt czy lanie asfaltu kosztem zieleni ma katastrofalne skutki. Tak powstało pojęcie betonozy. Czy z takim zjawiskiem mamy do czynienia także w Piotrkowie?
Rynek Trybunalski i Centrum Idei ku Demokracji to dwa miejsca w Piotrkowie, w których w ten weekend odbywa się Jarmark Dominikański. Całość zorganizowano z okazji jubileuszu 800-lecia przybycia do Polski dominikanów i 400. rocznicy przybycia do Piotrkowa mniszek dominikańskich. Odwiedzających w sobotę było jednak niewielu.