Nie na taką wiosnę czekaliśmy. Rzadko kiedy temperatura przekracza 10 stopni. Może weekend przyniesie ocieplenie?
Stawy to bardzo istotne elementy naszego ciała. Trudno sobie wyobrazić poprawne funkcjonowanie bez odpowiedniej ich profilaktyki. Osoby zdrowe być może zbyt często je nadwyrężają, ale jednak problemy z nimi są tak istotne, że jedyną rzeczą, o której marzą takie osoby to ich elastyczność. Nie na darmo mówi się, że "w zdrowym ciele zdrowy duch" - i tak też faktycznie jest. Mamy kilka sposobów na to, aby poprawić ich zdolności motoryczne. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem.
Zwyczaj święcenia pokarmów, którymi następnie dzielimy się przy wielkanocnych stołach jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Kultywują go jednak również przedstawiciele innych narodowości i odłamów chrześcijaństwa. Swoje święta będą w najbliższy weekend obchodzić m.in. grekokatolicy. Z tej okazji księża z parafii pw. św. Jana Pawła II zapraszają ich, by wspólnie pomodlić się i poświęcić produkty, które przygotowali dla siebie i swoich bliskich.
Już w najbliższą niedzielę wyznawcy prawosławia będą odchodzić Wielkanoc. Z tej okazji przy piotrkowskiej cerkwi odbędzie się spotkanie przy świątecznym stole. Skierowane jest ono przede wszystkim do Ukraińców, którzy przebywają w naszym regionie.
Po zimie wznowione zostały prace przy budowie sieci gazu ziemnego w gminie Czarnocin. W ubiegłym roku wykonano już odcinek od granicy z gminą Tuszyn w miejscowości Rzepki do ulicy Głównej w Czarnocinie, wzdłuż przebudowywanej obecnie drogi powiatowej Czarnocin - Tuszyn oraz na całej długości miejscowości Tychów.
Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.
W Piotrkowie przebywa wiele ukraińskich rodzin. Wspólnie z polskimi, u których znalazły schronienie, przygotowywały świąteczne potrawy i święciły koszyczki. Wśród składanych sobie życzeń, najczęściej wypowiadane były "Spokojnego nieba nad głową".
Świętowanie Wielkiej Nocy, czyli zmartwychwstania Jezusa, to czas refleksji i radości z radosnego zakończenia tego ważnego dla chrześcijan wydarzenia. Przed laty nasi przodkowie przygotowywali się do przeżycia tych świąt nie tylko w sposób duchowy, ale dużą rolę spełniała też wielkanocna symbolika. Dziś o przygotowaniach i symbolach powiemy nieco więcej.
Poczęstunek, na wszystkich potrzebujących, czekał w siedzibie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk". Przy wielkanocnym stole zasiadło kilkadziesiąt osób.
Zmiana organizacji ruchu zaskoczyła wielu kierowców, którzy przyjechali w sobotę w okolice cmentarzy przyległych do ulic Spacerowej i Partyzantów.