Urzędnicy przeszacowują wartość gruntów w Piotrkowie. Ceny za grunty zmienią się (czyt. wzrosną), a to oznacza wyższe opłaty za ich wieczyste użytkowanie. Dla nas - zwykłych mieszkańców miasta - oznacza to niestety kolejne podwyżki, które odczujemy, płacąc czynsz.
Już za nieco ponad miesiąc (8 lutego) odbędzie się kolejny przetarg na zbycie dawnej siedziby Narodowego Banku Polskiego przy ul. Dąbrowskiego 7 w Piotrkowie. Tym razem nieruchomość Skarbu Państwa będzie licytowana podczas ustnego przetargu nieograniczonego.
Nie było chętnych na kupno działek położonych przy jeziorze Bugaj w Piotrkowie.
Nieruchomość po Metalplaście to jedna z najbardziej pechowych w mieście (o budynkach po Hawanie i Europie nie wspominając). Szczury, śmieci, gruz, ostatnio nawet zwłoki - to dziś można znaleźć na terenie obiektu przy Próchnika 25 w Piotrkowie. Ostatnio jednak w sprawie coś drgnęło. W 2009 roku odbyła się licytacja nieruchomości, którą wygrał piotrkowski developer. Sąd jednak licytację unieważnił, tymczasem dotychczasowy właściciel terenu planuje zorganizować tam targowisko, i to jeszcze w tym roku.
Na podwyżkę podatków w Radomsku nie zgodzili się miejscy radni. Władze miasta chciały, aby podatki, które na tym samym poziomie utrzymują się od 2004 roku, wzrosły o stopień inflacji - czyli o około 4 procent.
Ludzie przenoszą się z miast do mniejszych ośrodków. Dane demograficzne potwierdzają ten typ migracji. Maleje np. liczba mieszkańców w Piotrkowie, a rośnie w takich gminach jak Kleszczów.
Po burzliwej dyskusji piotrkowscy radni przegłosowali nowe, wyższe stawki podatków od nieruchomości.
Czego w Piotrkowie szuka potencjalny inwestor? Działki średniej wielkości (do hektara), dobrze skomunikowanej, z podłączonymi mediami, najlepiej terenu objętego miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W mieście takie działki mamy, gorzej z inwestorami.
Nieruchomość przy ul. Dąbrowskiego 7 w Piotrkowie, gdzie jeszcze nie tak dawno swoją siedzibę miał Uniwersytet Medyczny (a wcześniej NBP), idzie pod młotek.
Starówka nie jest już centrum Piotrkowa - tak wynika zarówno z opinii samych piotrkowian, jak i osób zajmujących się obrotem nieruchomościami.