Rośnie zainteresowanie działkami na terenie Podzamcza w Piotrkowie. Do piotrkowskiego magistratu zgłosiła się m.in. łódzka firma Abart, która zaproponowała wybudowanie w tym rejonie miasta bloku mieszkalnego.
Czy połączenie działek będzie metodą na sukces projektu Podzamcze? To się dopiero okaże. Na 9 października zaplanowano drugi przetarg na zakup nieruchomości w tej części miasta. Po sugestiach piotrkowskich inwestorów podjęto decyzję o zespoleniu mniejszych działek.
Do sprzedaży działek na osiedlu Binków przymierzają się władze miasta. Jak mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa, nieruchomości są już wycenione.
Działki w rejonie Podzamcza mało atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Dziś piotrkowski magistrat zorganizował pierwszy przetarg na zakup nieruchomości przy ulicy Zamkowej 7/9 i Zamkowej 11. Jak się jednak okazało nikt nie wpłacił wadium w wysokości 64 tys. złotych.
Piotrkowianie buntują się przeciw podwyżce podatku od nieruchomości. W uchwale rady miasta czarno na białym stoi, że dopuszczalna podwyżka tego podatku może sięgnąć 4,2 proc., a w Piotrkowie realnie podatek będzie wyższy zaledwie o 2,7 proc. Tyle tylko, że rzeczywiście, w liczbach bezwzględnych podwyżka sięga nawet 50 proc. O co tu chodzi - zachodzą w głowę ci, którzy dostali wyliczenia podatku na ten rok. Jedni piszą petycje do prezydenta i zbierają podpisy przeciw polityce fiskalnej miasta, inni odwołują się, pozostali awanturują się w referacie finansowym.
Po długotrwałych procedurach zaczyna się pierwszy przetarg na nieruchomość w rejonie Podzamcza. Działka przeznaczona przez miasto do sprzedaży znajduje się przy ulicy Zamkowej 7/9 i Zamkowej 11. Stoją na niej garaże.
Pod dużym znakiem zapytania stanęła budowa kompleksu rozrywkowego na terenach byłej Huty Szkła Kara w Piotrkowie. Amerykański inwestor Dawid Hartley miał w tym miejscu postawić m.in. kasyno. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała już wcześniej Rada Miasta, ale na przeszkodzie stanęły inne okoliczności.
Obiekt przy ulicy Batorego 10 wydzierżawiony. Czynsz dzierżawny na tę nieruchomość wyniesie 307, 5 tys. netto rocznie. Cena wywoławcza wynosiła 150 tys. + 22% VAT.
Podatki w przyszłym roku będą wyższe, ale po autopoprawce, zgłoszonej przez prezydenta Krzysztofa Chojniaka na wniosek przedsiębiorców skupionych w Regionalnej Izbie Gospodarczej, wzrosną nieco mniej niż pierwotnie zakładano. Odrzucono natomiast prośby i apele przedstawicieli potężnych centrów logistycznych, którzy przestrzegali, że podwyżki spowodują ucieczkę inwestorów do innych gmin.
Czy jedyne piotrkowskie centrum logistyczne umiejscowione przy ulicy Rakowskiej przestanie się rozwijać?