Wprowadzenie stanu epidemii wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć lekcyjnych, dlatego gmina Grabica wystąpiła o dofinansowanie do zakupu sprzętu komputerowego w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła”.
Być może nie będzie powrotu do szkół przed wakacjami, teraz nie jesteśmy w stanie stwierdzić tego na 100 procent – powiedział w wywiadzie dla Interia.pl minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak poinformował, najważniejsze zdanie w tej sprawie mają minister zdrowia i główny inspektor sanitarny.
Ze względu na epidemię koronawirusa polskie szkoły zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że nauka przestała się odbywać. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 24 marca, po dwutygodniowym zawieszeniu zajęć, został wprowadzony obowiązek prowadzenia nauczania w trybie zdalnym we wszystkich placówkach edukacyjnych. Zmusiło to dyrektorów i nauczycieli do wdrożenia w ciągu kilku dni rozwiązań planowanych wcześniej na lata. Również uczniowie i ich rodzice muszą zmierzyć się z zupełnie nową dla nich sytuacją. Sprawdziliśmy, jak w nowej rzeczywistości radzą sobie piotrkowskie szkoły.
Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. Arkusze będę publikowane na ich stronach internetowych w kolejnych dniach: 30, 31 marca i 1 kwietnia - poinformowało MEN.
Zamknięcie szkół i konieczność wdrożenia zdalnego nauczania stało się sporym wyzwaniem dla szkół i nauczycieli. - Myślę, że nauczyciele i szkoły, dzięki temu „pospolitemu ruszeniu", które można było zaobserwować chociażby na portalach społecznościowych, dzięki poszukiwaniu i testowaniu różnych rozwiązań technicznych i technologicznych, są przygotowani do zdalnego nauczania, które tak naprawdę zostało wprowadzone już 16 marca – mówi Małgorzata Kudyba, polonistka, nauczyciel konsultant w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.
Po oddaniu do użytku nowego budynku przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie, przyszedł czas na kolejne działania w zakresie poprawy bazy edukacyjnej na terenie placówki.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Lekcje w szkołach zostały wstrzymane do świąt wielkanocnych.
Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek (19.03) minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.
Zapisy specustawy pozwalają zmienić organizację roku szkolnego; jeżeli będzie taka potrzeba to z nich skorzystamy - oświadczył w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie na terenie całej Polski zamknięte na dwa tygodnie - poinformował podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.