Trzech zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, a także kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów to bilans wtorkowych (1 wześnia) działań policjantów na drogach Piotrkowa i powiatu. Pomimo licznych apeli. mieszkańcy miasta i regionu w dalszym ciągu często je lekceważą i dochodzi do skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania jakim jest kierowanie w stanie nietrzeźwości.
Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielne (29 sierpnia) przedpołudnie. Rowerzysta zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem wsiadał do pojazdu. Po chwili, podczas cofania, kierowca opla uderzył w inny zaparkowany samochód. Świadek udaremnił dalszą jazdę i powiadomił policję. Po chwili 46-latek był już w rękach mundurowych i jak się okazało był on nietrzeźwy.
Godną pochwały postawą wykazali się świadkowie, którzy we właściwy sposób zareagowali na zagrożenie w ruchu drogowym, zatrzymując nietrzeźwego kierowcę. Badanie stanu trzeźwości 59-letni tomaszowianina wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
Obywatelska postawa pracownicy jednego z piotrkowskich parkingów pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy, podczas pobierania opłaty wyczuła od kierowcy toyoty od mężczyzny woń alkoholu i od razu powiadomiła o tym policję. Po chwili 62-latek był już w rękach mundurowych. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z tomaszowskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego, który mimo sądowego zakazu kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna był agresywny, znieważył mundurowych i naruszył ich nietykalność cielesną. Kierujący po wytrzeźwieniu usłyszał szereg zarzutów, za które grozi mu kara więzienia.
Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca passata, który zajeżdżał drogę innym uczestnikom ruchu drogowego. Zmuszeni byli oni do zjechania na pobocze, by uniknąć zderzenia. Prawidłowa postawa świadków pozwoliła policjantom na szybkie dotarcie do nieodpowiedzialnego kierowcy.
Policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło 1 sierpnia na DK 42 w miejscowości Jedlno Pierwsze koło Radomska. Mimo udzielonej pomocy medycznej na miejscu zginął 72-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego.
Czy seniorzy za kierownicą samochodu stanowią poważne zagrożenie na drogach? Co 10 wypadek jest powodowany przez kierowcę seniora. Z jednej strony olbrzymie doświadczenie na drodze, z drugiej pogarszająca się sprawność i stan zdrowia. Na dodatek prawo nie zabrania prowadzenia pojazdu ze względu na wiek.
Dzięki czujności 23-latka, nietrzeźwy kierowca seata został wyeliminowany z ruchu drogowego. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 52-letni łodzianin miał w organizmie 3 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
W walce z pijanymi kierowcami chcemy iść coraz dalej. Kilka dni temu Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że prowadzi prace nad zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców, w tym nad konfiskatą ich pojazdów. Czy to dobre rozwiązanie?