Centrum Informacji Turystycznej zaprasza wszystkich piotrkowian na seans astronomiczny, który w sobotę (11.02) odbędzie się w planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym.
Przed szpitalem przy ul. Roosevelta w Piotrkowie odbyła się w środę konferencja prasowa, podczas której oficjalnie poinformowano o przejęciu świadczeń medycznych realizowanych w tym miejscu przez Samodzielny Szpital Wojewódzki.
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
Po miesiącach niepewności i ogromnego zamieszania związanego z przejęciem oddziałów Powiatowego Centrum Matki i Dziecka przez Samodzielny Szpital Wojewódzki, w końcu wszystkie strony doszły do porozumienia. To oznacza, że mieszkanki naszego regionu nadal będą mogły korzystać w Piotrkowie ze świadczeń udzielanych na oddziałach położniczo-ginekologicznym, pediatrycznym i neonatologicznym.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie przechodzi termomodernizację. Prowadzone prace powodują spore utrudnienia związane z parkowaniem przy placówce medycznej.
Placówka zaprosiła seniorów do wspólnej zabawy. Nie brakowało dobrej muzyki, tańców, skeczów, były żartów i morskich opowieści.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim złożył swoją ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącą udzielania świadczeń wypowiedzianych przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka.
Trwało to zdecydowanie dłużej niż planowano, ale w końcu się udało. Zakończyły się prace rewitalizacyjne w parku Belzackim. Zapraszamy na fotograficzny spacer po zieleńcu, który odbyliśmy jeszcze zanim w Piotrkowie ponownie spadł śnieg.
Fitness i bodybuilding stały się popularną formą spędzania czasu wolnego wśród młodych ludzi. Świadomość roli, którą ogrywa zbilansowana dieta i aktywność fizyczna znacznie się pogłębiła w ostatnich latach i to jest dobry prognostyk. Niestety, w trakcie dbania o sylwetkę i kondycję fizyczną często popełnia się szereg klasycznych błędów. Jednym z nich jest bagatelizowanie ćwiczeń na dolne partie ciała. Dlaczego są takie ważne i na co wpływają? Jakie ćwiczenia można zasugerować?
Gmina Wolbórz doceniła sportowców, którzy rozwijają się na jej terenie i osiągają sukcesy. Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza wręczył 5 stypendiów sportowych mieszkańcom gminy, którzy są jej reprezentantami na wielu zawodach o różnych rangach.