Odpowiedzą za zbyt duże gabaryty

ITDRegion Środa, 10 maja 20235
Pięć zestawów pojazdów, skontrolowanych przez inspektorów łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego miało przekroczoną szerokość, długość i wysokość. - Ruch pojazdu nienormatywnego jest dozwolony pod warunkiem uzyskania zezwolenia. W każdym z pięciu przypadków tego nie dopilnowano - wyjaśniają funkcjonariusze. Pojazdy skierowano na parking.
zdjęcie ilustracyjne / ITD zdjęcie ilustracyjne / ITD

Podczas przeprowadzania kontroli na ekspresowej „ósemce”, na terenie powiatu piotrkowskiego, inspektorzy łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali do kontroli pięć zespołów pojazdów. W każdym z przypadków stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych parametrów w zakresie szerokości, długości, czy wysokości. Cztery ciężarówki przewoziły elementy modułowe do budowy, piąta – zbiorniki betonowe od szamba. 

 

Przekroczone normy najbardziej widoczne były w długości pojazdów. W dwóch przypadkach było to ponad 7 i ponad 8 metrów. Szerokość była zwykle przekraczana o ponad metr, a wysokość o około pół metra.

 

 

Skontrolowane pojazdy nienormatywne zostały skierowane na parking do czasu uzyskania zezwolenia odpowiedniej kategorii. Przewoźnicy, wykonujący przewozy, zostali zobowiązani do uzyskania i przedstawienia inspektorom przeprowadzającym kontrole zezwolenia na przejazd odpowiedniej kategorii.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)10.05.2023 22:12

Cały czas mnie to zadziwia, że ciężki zestaw bez odpowiedniego zezwolenia niszczy drogi a ten sam z opłaconym pozwoleniem już nie?
Chyba, że wydane pieniądze odciążają nacisk na os, bo portfel kierowcy lżejszy.

23


Bezkarny ponczek ~Bezkarny ponczek (Gość)10.05.2023 13:18

Rower może przewozić człowieka do 90 kg a ja mam 130 i co mi zrobicie?

33


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat