Bocian w marynacie trafił do osady w Kole

Strefa FMRegion Czwartek, 04 maja 20237
Nietypowo rozpoczęła się majówka w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole. Do ośrodka trafił "przyprawiony" bocian biały. Ptak był pokryty olejem jadalnym z przyprawami.
fot. Nadleśnictwo Piotrków fot. Nadleśnictwo Piotrków

Pracownicy Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Kole przypuszczają, że ptak najprawdopodobniej wpadł do niezabezpieczonego naczynia z marynatą. Jak relacjonują, gdy bocian dotarł do ośrodka, to zapach przypraw rozniósł się po wszystkich pomieszczeniach.


Konieczna była kąpiel oraz odtłuszczenie piór. Bocian potrzebuje jeszcze kilku dni, aby w pełni uporządkować upierzenie. Wtedy odzyska możliwość latania i zostanie wypuszczony na wolność.


 

Apelujemy, aby podczas grillowania zabezpieczać wszelkie pojemniki, bo jak pokazuje powyższy przykład, mogą się do nich dostać nie tylko owady.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ot ~Ot (Gość)05.05.2023 21:30

Uciekł,przed rożnem.

30


Dudhd ~Dudhd (Gość)04.05.2023 13:58

Bocian będzie pamiętał majówkę do końca (oby długiego) życia

60


Leśniczy ~Leśniczy (Gość)04.05.2023 18:51

Jak nie dziki po spożyciu alkoholu to bociany w marynacie. Co będzie dalej może uczone łososie w pomidorowym sosie? Piotrków jest stanem umysłu

60


cynik ~cynik (Gość)04.05.2023 09:23

Kryzys żywnościowy jak widać dotarł już do Polski. Bocian w marynacie. To nowy kulinarny przepis Polaków? Który to z telewizyjnych "mistrzów" kuchni to zaproponował? Ale jest jedno ale. Jak chce się już bociana spożyć w marynacie to na nieszczęście dla bociana ,ten ktoś powinien pozbawić go życia. A tak to są skutki. Zaraz mi się przypomniała taka historia. Otóż lata temu byłem na saksach w Anglii. W mieście gdzie zasuwałem w parkowym stawie mieszkały łabędzie. Tak się jakoś złożyło ,że jak tam zaczęli przyjeżdżać Polacy w większej liczbie łabędzie zniknęły. Prasa lokalna natychmiast orzekła ,że wyłapali je Polacy celem spożycia. Na napisano niestety z jakimi przyprawami....A więc może coś w tym ...jest.

81


Toska ~Toska (Gość)04.05.2023 09:43

Ale jaja

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat