Kałuże i rozpędzone samochody to jesienią codzienność, często zdarzają się przypadki ochlapania pieszego przez nieuważnego kierowcę. Czy poszkodowany może w takiej sytuacji wyciągnąć konsekwencje prawne?
Z okazji Dnia Bez Samochodu, który jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w najbliższą niedzielę (22.09) za darmo pojedziemy piotrkowskimi "emzetkami”.
ASF niebezpiecznie blisko województwa łódzkiego. W północno-wschodniej części województwa wprowadzono już tzw. strefę żółtą, czyli obszar ochronny.
Dożynki powiatowo-gminne zorganizowane w tym roku w Szydłowie w gminie Grabica przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu piotrkowskiego na boisko sportowe przy tamtejszej szkole. Wśród zebranych gości byli przedstawiciele rządu, samorządów ziemi piotrkowskiej oraz powiatów zaprzyjaźnionych, duchowieństwa, a nawet delegacje z zagranicy.
VII edycja "Szabatonu", organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim jest okazją do świętowania i umacniania stosunków polsko-żydowskich. Oficjalnym rozpoczęciem tej edycji wydarzenia było spotkanie i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez Niemców Polaków i Żydów w lesie wolborskim. Nie zabrakło płomiennych przemów, a także łez wzruszenia.
Od 1 wrześnie pieczę nad przychodniami w Sulejowie i Włodzimierzowie będzie sprawował Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SUL-MED - informują urzędnicy na stronie internetowej Urzędu Miejskiej w Sulejowie. Czy to oznacza, że problemy mieszkańców gminy z dostępem do opieki medycznej zostały rozwiązane?
Mieszkańcy gminy Rozprza i powiatu piotrkowskiego spotkali się w niedzielne południe, by uczcić 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz pamięć o Bitwie o Szosę Piotrkowską we wrześniu 1939 roku.
W Borowej, na terenie gminy Wola Krzysztoporska, u stóp pomnika ku czci poległych we wrześniu 1939 roku, zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego. W programie obchodów znalazły się m.in. okolicznościowe przemówienia, składanie pamiątkowych wieńców, a wszyscy obecni mogli usłyszeć głos samego generała Czyżewskiego, zarejestrowany podczas jednego z powojennych wywiadów.
Msza święta w kościele Bernardynów upamiętniająca bohaterów Bitwy Warszawskiej rozpoczęła w Piotrkowie obchody Święta Wojska Polskiego. Po jej zakończeniu oficjele złożyli kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza i tablicą upamiętniającą gen. Stefana Grota-Roweckiego.
Budowa zamku królewskiego, wzniesionego w Piotrkowie Trybunalskim dla Zygmunta I Starego, rozpoczęły się w 1512 roku, a zakończyły w 1519. W tym roku obchodzimy więc 500-lecie oddania go do użytku w pełnej krasie. Z tej okazji przedstawiciele piotrkowskiego Muzeum przygotowali dla mieszkańców naszego regionu szereg atrakcji.