W obliczu panującej pandemii, okolicznościowa naklejka z 1915 roku ma symbolicznie połączyć piotrkowian podczas tegorocznych obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do udostępniania grafiki, będącej hołdem dla pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej, zaprasza piotrkowski Urząd Miasta. Jej autorem jest piotrkowianin, który zmarł w wyniku szerzącej się wówczas epidemii.
W 2004 roku Sejm RP ustanowił, że 2. maja będziemy obchodzić Dzień Flagi, która obok godła i hymnu jest naszym głównym symbolem narodowym. Ten dzień to okazja by zamanifestować swój patriotyzm i przywiązanie do biało - czerwonych barw. - Wydarzenia ostatnich miesięcy uświadamiają nam, że patriotyzm to przede wszystkim odpowiedzialność za dobro ojczyzny i obywateli, a także pokora wobec dobra nadrzędnego jakim jest Rzeczpospolita Polska - powiedział Krzysztof Chojniak, odnosząc się do obowiązujących aktualnie obostrzeń.
Przedstawiciele piotrkowskiej lewicy spotkali się, aby uczcić 1. maja, czyli Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy i wspólnie złożyli symboliczne wiązanki pod tablicą upamiętniającą przedwojennego prezydenta Piotrkowa, Kazimierza Schmidta.
Mimo zawieszenia w związku z koronawirusem wielu spraw, remonty w gminie Wola Krzysztoporska toczą się planowo. Po koniec marca rozpoczęto naprawę schodów przy Szkole Podstawowej w Gomulinie.
25-latek powybijał młotkiem szyby w zaparkowanych samochodach. Mężczyzna był nietrzeźwy. Zdarzenie miało miejsce na ul. Granicznej w Tomaszowie.
W Wielkanoc, po godzinie 11:00 doszło do pożaru na terenie jednej z piotrkowskich firm kurierskich, przy ul. Życzliwej. Ogień udało się już ugasić, a w jego wyniku doszczętnie spłonęły dwa samochody
"Chrystus zmartwychwstał!", "Prawdziwie zmartwychwstał!" - takimi słowami witali się dawniej w okresie wielkanocnym polscy chrześcijanie i w tych słowach zawiera się ich cały sens. O centralnym znaczeniu Wielkanocy dla chrześcijan rozmawialiśmy z dr. Damianem Kasprzykiem z Instytutu Etnologii i Antropologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz o. Gracjanem Kubicą, gwardianem klasztoru oo. Bernardynów w Piotrkowie.
Na początku XXI wieku samochody typu SUV nieśmiało wkroczyły na rynki światowe, by po kilkunastu latach niemal całkowicie je zdominować. SUVy to już coraz rzadziej samochody do jazdy po bezdrożach i górskich terenach, ale pełnoprawne miejskie auta.
Do Warszawy każdego dnia docierają tysiące rodaków, mieszkających na co dzień za granicą. Warszawskie lotniska obsługują liczne loty z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii oraz Skandynawii, gdzie znajdują się ogromne skupiska Polonii. Wiele osób, wysiadając z samolotu, chciałoby cieszyć się w Polsce taką samą niezależnością, jaką ma w obecnym miejscu zamieszkania. Pomóc im w tym może wypożyczalnia samochodów Warszawa.
Podróże samochodem należą do jednych z najwygodniejszych. Ma się komfort podróży i można ją dostosować pod swoje potrzeby. Nie jest się w żaden sposób uzależnionym od sztywnych rozkładów jazdy czy skazanym na publiczną komunikację. To bardzo duża wygoda i coś, co sprawia, że podróżować można po prostu dalej i szybciej. Nie zawsze jednak ma się możliwość podróżowania własnym samochodem. Wtedy wyjściem kompromisowym bywają taksówki, jednak najlepszym, bo najwygodniejszym i dużo tańszym od taksówki na wyłączność pomysłem jest wypożyczenie samochodu. Wynajem aut to bardzo opłacalna rzecz, która pomoże przemieszczać się jak najwygodniej.