Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęli kwestowanie w Piotrkowie Trybunalskim. W przeddzień tegorocznego, 29. finału, można było ich spotkać m.in. w galerii Focus Mall, ale również w pasażu Tuż Tuż oraz Echo.
Liczne atrakcje dla fanów motoryzacji, morsowanie, bieg "Policz się z cukrzycą" czy premierowo, wspólne wędkowanie - to niektóre atrakcje, jakie w tym roku zostaną zorganizowane w ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
„Obóz na Przemysłowej - poznaj nasz strach” to film przygotowany przez łódzki oddział IPN. Przedstawia historię niemieckiego obozu dla Polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W tym roku mija 78 lat od powstania tego miejsca, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci! O filmie zrobiło się głośno w całym kraju po tym jak Facebook go zablokował, uznając jego treść za polityczną.
Już od kilku tygodni można wrzucać pieniądze do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim. Można je znaleźć w siedzibach różnych instytucji czy sklepach. Trwają też aukcje internetowe. W tym roku wolontariusze kwestują na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Piotrkowianin, Eryk Zywert został reprezentantem województwa łódzkiego w Radzie Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej przy ministrze edukacji i nauki. Rozmawialiśmy z Erykiem na temat kompetencji Rady oraz spraw, którymi będzie chciał się w niej zająć.
Mimo czasu pandemii, grupa motocyklowa Mikołajów z Wolborza odwiedziła przedszkola i placówki oświatowe w regionie. Dzieci otrzymały upominki, dzięki którym już teraz poczuły magię świąt. Prezenty dostali też dorośli - o ile byli w mijającym roku grzeczni.
Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” od lipca pod numerem 600 100 260 prowadzi telefon interwencyjny w sprawie zaginionych dzieci – Linia Nadziei (projekt współfinansowany przez MSWiA). W Polsce w zeszłym roku zaginęło prawie 3 tysiące dzieci do 17. roku życia. Teraz w czasie epidemii, gdy większość Polaków pracuje zdalnie, a dzieci uczą się w domu, niestety dochodzi do eskalacji konfliktów rodzinnych. Skutki mogą być tego różne, szczególnie narażona jest młodzież, która może podejmować ucieczki z domu.
Od 9 do 29 listopada ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Można się o niego starać w kilku przypadkach m.in. w razie zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Konkurs ,,Telemedycyna w Dziecięcych Szpitalach Przyszłości’’ Fundacji K.I.D.S. właśnie dobiegł końca. Zwycięskie projekty zostaną sfinansowane dzięki wsparciu Goldman Sachs Gives i Sage. Na realizację propozycji mogą liczyć szpitale w Białymstoku, Piotrkowie Trybunalskim oraz Warszawie. Dzięki wsparciu uzyskanemu w konkursie, już teraz jedna z placówek mogła wdrożyć swój pomysł i pomóc swoim najmłodszym pacjentom. Jak wyglądają zwycięskie projekty?
Trzy kolejne place zabaw powstaną niebawem na terenie gminy Sulejów. W Kłudzicach, Bilskiej Woli i Barkowicach. W tej pierwszej miejscowości teren został już ogrodzony, a w listopadzie powinny pojawić się tam pierwsze zabawki. W Bilskiej Woli i Barkowicach zabawki również zostaną zainstalowane na ogrodzonym terenie.