W czwartek (13 lutego) poznaliśmy najlepszych sportowców i trenerów ziemi piotrkowskiej, a także najlepsze kluby sportowe i nadzieje sportowe powiatu piotrkowskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się także przedstawiciele gminy Wola Krzysztoporska.
Najmłodsi mieszkańcy gminy Czarnocin mogą już korzystać z nowoczesnych sal dydaktycznych w tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Placówkę oficjalnie otworzyli jej dyrektor Henryka Lasota i wójt Roman Miksa wraz z zaproszonymi gośćmi.
331 dzików ma zostać odstrzelonych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Działanie ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa ASF.
Przeszło 400 przedszkolaków z Piotrkowa i okolic bierze udział w IX edycji Przedszkoliady. Impreza odbywa się w hali Relax. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych.
Trwa przebudowa Przedszkola Samorządowego w Wolborzu. Koszt realizacji tego zadania to ponad 3 mln zł. Zakres prac obejmuje: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne i fundamenty, budowę nowych ścian i nowego dachu, wymianę okien i drzwi, wykończenie wnętrz oraz wykonanie elewacji i zakup wyposażenia.
Od 1 lutego zmieniły się przepisy dotyczące „małego ZUS”. Podwyższony został roczny limit przychodów, od którego uzależniona jest możliwość skorzystania z ulgi. Dzięki zmianie w przepisach, z opłaty składek w niższej wysokości, będzie mogło skorzystać więcej osób. Szacuje się, że w całym kraju, może to być nawet 320 tys. przedsiębiorców.
Gmina Czarnocin zaprasza rodziców najmłodszych mieszkańców do zapisywania ich do przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Głównej w Czarnocinie.
Przedstawiciele sulejowskiego samorządu, urzędnicy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, sportowcy, harcerze, osoby związanej z kulturą – wszyscy oni spotkali się w piątkowy wieczór w Zielonym Gościńcu we Włodzimierzowie, by podsumować to, co działo się w gminie Sulejów w 2018 i 2019 roku.
Sanitarny odstrzał dzików to od dłuższego czasu praktykowany sposób walki z wirusem ASF. Niedługo na myśliwych może zostać nałożony obowiązek jego przeprowadzania. W życie może wejść bowiem specustawa zmuszająca ich do takiego odstrzału.
W historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 2019 rok był rekordowy, jej przedstawiciele podpisali umowy z 34 nowymi inwestorami, którzy mają wydać ponad 2 mld złotych i zatrudnić ponad 800 osób. My tymczasem postanowiliśmy sprawdzić jak na tym tle wypada piotrkowska podstrefa ŁSSE, którą porównaliśmy z podstrefami w Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku.