Advertisement

W Wolborzu przebudowują przedszkole

Region Czwartek, 13 lutego 20201
Trwa przebudowa Przedszkola Samorządowego w Wolborzu. Koszt realizacji tego zadania to ponad 3 mln zł. Zakres prac obejmuje: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne i fundamenty, budowę nowych ścian i nowego dachu, wymianę okien i drzwi, wykończenie wnętrz oraz wykonanie elewacji i zakup wyposażenia.

Ładuję galerię...

Zmodernizowane zostaną także instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wewnętrzna gazu, elektryczna, odgromowa, oddymiania klatek schodowych i fotowoltaiczna. 11 lutego plac budowy odwiedzili burmistrz Andrzej Jaros wraz z zastępcą Dymitrem Jędryką oraz Zbigniew Klewin, przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu. - Przedsięwzięcie, które rozpoczęliśmy przyczyni się do poprawy warunków jakości i funkcjonalności bazy przedszkolnej w gminie, pozytywnie też wpłynie na możliwość realizowania przez gminę obowiązku edukacji przedszkolnej na odpowiednim poziomie. Musimy tylko przetrwać ten czas remontu, tu apel do rodziców, by uzbroili się w cierpliwość. Zdaję sobie sprawę, że ta modernizacja jest uciążliwa dla dzieci i kadry przedszkola – mówi burmistrz.

Termin zakończenia prac to wrzesień 2020 r., a dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego projekt otrzymał dofinansowanie 1,8 mln zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa VII Infrastruktura dla usług społecznych, Działanie VII.4 Edukacja, Poddziałanie VII.4.2. Edukacja przedszkolna.

 

 

 

 

 

(materiały: Urząd Miejski w Wolborzu) 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ob.2020 ~Ob.2020 (Gość)05.03.2020 19:56

Obowiązkiem włodarza gminy jest nadzorowanie budowy, na którą gmina wydaje duże pieniądze, Pisanie, ze burmistrz odwiedził plac budowy to żenada. No ale burmistrz i swita lubią się fotografować i nieważne co się dzieje, byle byłoby zdjęcie

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat