Przedstawiciele sulejowskiego samorządu, urzędnicy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, sportowcy, harcerze, osoby związanej z kulturą – wszyscy oni spotkali się w piątkowy wieczór w Zielonym Gościńcu we Włodzimierzowie, by podsumować to, co działo się w gminie Sulejów w 2018 i 2019 roku.
Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego mają coraz więcej pieniędzy. W piotrkowskim Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowe za 2018 rok złożyło 105 milionerów, rok wcześniej było ich "tylko" 77.
Po serii zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP na terenie gminy Wola Krzysztoporska 6 kwietnia w Bujnach odbyło się ostatnie, podsumowujące rok 2018 spotkanie strażaków. Zarząd Gminny ZOSP RP otrzymał absolutorium. Były też plany na kolejne lata.
Gmina Wola Krzysztoporska na drugim miejscu w powiecie pod względem osiągnięć sportowych. 8 lutego w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Podsumowanie Sportowe roku 2018, które było okazją, by podziękować sportowcom za ich osiągnięcia, trenerom za wytrwałą pracę i wyróżnić najlepsze kluby i szkoły.
W regionie piotrkowskim nastąpił spadek poważnych zdarzeń kryminalnych i drogowych. - Osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki, choć w pewnych obszarach występowały przejściowe trudności - podsumował podinsp. Krzysztof Mikułowski, komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim. Dla piotrkowskich strażaków 2018 rok również był nieco spokojniejszy od poprzedniego. Inaczej sytuacja przedstawia się natomiast w pogotowiu ratunkowym.
O godzinie 21.00 zamknięto lokalne wyborcze, do godziny 17.00 zagłosowało 39,91% uprawnionych do głosu piotrkowian - w tym wszyscy kandydaci na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Jako pierwszy obwodową komisję wyborczą odwiedził urzędujący prezydent Krzysztof Chojniak, po nim zagłosował Tomasz Sokalski. Nieco później swój obywatelski obowiązek spełnili kolejno: Marlena Wężyk-Głowacka, Krzysztof Kozłowski i Grzegorz Lorek. W tym miejscu będziemy na bieżąco podawać też nieoficjalne wyniki głosowania w powiecie piotrkowskim i do Sejmiku Województwa Łódzkiego, ale jak nieoficjalnie udało nam się ustalić najpierw członkowie obwodowych komisji wyborczych będą liczyć głosy oddane na radnych do wojewódzkiego Sejmiku, później na radnych gminnych i powiatowych, a dopiero na końcu te oddane na prezydentów, wójtów i burmistrzów.
Trzech mężczyzn do wyjaśnienia w związku z wynoszeniem kart do głosowania zatrzymali piotrkowscy policjanci. Jeden z nich próbował wynieść karty z lokalu wyborczego, a dwóch jego kompanów czekało w samochodzie przed lokalem wyborczym, znajdującym się w Przedszkolu Samorządowym nr 11 przy ulicy Mickiewicza w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei w Witowie Kolonii w gminie Sulejów jeden z mężczyzn się awanturował i został wyprowadzony z lokalu wyborczego, okazało się, że był pijany.
Podczas dzisiejszych wyborów samorządowych można się pogubić wśród tych wszystkich list i kartek, mieszkańcy gmin powiatu piotrkowskiego dostaną aż cztery, ponieważ będą wybierać radnych do rad gminy, Rady Powiatu Piotrkowskiego, wójtów lub burmistrzów oraz reprezentantów do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Piotrkowianie otrzymają zaś trzy karty do głosowania. Podpowiadamy jak oddać ważny głos i na kandydatów, z którego okręgu mogą głosować mieszkańcy poszczególnych dzielnic miasta.
Tych drugich nie brakowało podczas sobotniego Koncertu Melodii 100-lecia: Kamienica...Wolności, zorganizowanego w ramach tegorocznych Trybunałów Uśmiechu, trwających w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Widzowie mogli posłuchać utworów nierozerwalnie związanych z tym co dla wszystkich niezwykle ważne, czyli wolnością i niepodległością.
W Strefie FM prowadziliśmy dwutygodniowy cykl wyborczy, w którym rozmawialiśmy z kandydatami na radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich oraz kandydatami na prezydenta Radomska i Piotrkowa. Poniżej prezentujemy zapis rozmów z kandydatami ubiegającymi się o fotel prezydenta Piotrkowa.