Artykuły do tagu: Dzik

Zarządzono dodatkowy odstrzał
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim wydał rozporządzenie o dodatkowym odstrzale sanitarnym dzików. Chodzi o 165 zwierząt. Już wcześniej podobną decyzję przekazał Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, który zdecydował o odstrzale 770 dzików. Łącznie ma być ich więc 935.
Trądzik a hormony: Rola antykoncepcji w terapii
Trądzik to powszechny problem dermatologiczny, który często wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi. Warto dowiedzieć się, jak antykoncepcja może odgrywać istotną rolę w terapii tego schorzenia i jakie korzyści może przynieść w pielęgnacji skóry trądzikowej.
#budzikWITCZAKA w Piotrkowie!
Mimo chłodnych poranków #ekipaWITCZAKA nie zwalnia tempa. Dziś budziła mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Adrian Witczak startuje z 3 miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu 10, obejmującym: Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, Bełchatów, Radomsko, Rawę Mazowiecka i Opoczno.
Goście z lasu na miejskich posesjach
Do zadań strażników miejskich należą między innymi interwencje dotyczące zwierząt. W ostatnim czasie zgłoszeń związanych z udomowionymi czworonogami jest znacznie mniej. Piotrkowska Straż Miejska otrzymuje natomiast coraz więcej zawiadomień o wtargnięciach dzikich zwierząt na prywatne posesje.
Odkrywamy znane i nieznane – Zamek w Oporowie koło Kutna
Kolejne ciekawe miejsce warte uwagi znajduje się w sporej odległości od Piotrkowa Trybunalskiego, ale warto poświęcić mu jeden z wolnych dni. To zamek, w którego murach pojawił się nie tylko Pan Samochodzik, ale też wielu rycerzy. Klimat czasów, w jakich żyli i walczyli można poczuć zatrzymując się obok zamku na nocleg. A co jeszcze warto wiedzieć na jego temat? Zapraszamy na garść ciekawostek.
Kierowcy, uważajcie na dzikie zwierzęta
W przeciągu kilku ostatnich dni na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego doszło do kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Niestety w jednym przypadku zwierzyna nie miała szans na przeżycie. Apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność oraz bezpieczną prędkość na drogach poza obszarem zabudowanym.
Czy tabletki na trądzik są skuteczne?
Wbrew powszechnej opinii zmiany trądzikowe występują nie tylko u nastolatków ale również u osób dorosłych po 30 roku życia. Według najnowszych szacunków nawet 50% osób dorosłych mogło na którymś etapie zmagać się z trądzikiem.
Lisy biegają po naszym mieście
Coraz więcej mieszkańców Piotrkowa, spacerując wieczorami ulicami miasta, natyka się na dzikie lisy. Zwierzęta nie tylko nie wykazują lęku przed człowiekiem, ale bywa, że atakują psy.
Zbliża się odstrzał dzików
Zarząd Koła Łowieckiego nr 30 "Leśnik" w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od listopada do stycznia przeprowadzi planowane polowania zbiorowe, podczas których realizowany również będzie sanitarny odstrzał dzików. Zapoznajcie się z harmonogramem polowań, bo w czasie ich trwania przebywanie w lasach jest zakazane.
Jedna doba, trzy zderzenia ze zwierzętami
W ciągu tylko jednej doby na drogach powiatu piotrkowskiego doszło do trzech kolizji z udziałem dzikich zwierząt. W dwóch przypadkach zwierzyna nie miała szans w starciuz samochodami. Na szczęście nie ucierpieli ani kierowcy, ani pasażerowie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat