Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sulejowie jednogłośnie poparto uchwałę w sprawie nadania nazwy nowej kładce pieszo-rowerowej, która połączyła dwa zrewitalizowane obszary centrum miasta. Patronem obiektu został św. Florian.
Dzięki pomocy świadków policjanci zatrzymali 38-latka, który kierował fordem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za takie przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zwracający z daleka uwagę dwiema wieżami kościół pw. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie powstawał na przestrzeni 66 lat. Podobnie jak klasztor w Sulejowie, pełnił także funkcje obronne. Dziś stanowi ważną część historycznego dziedzictwa regionu, związaną z zakonem Norbertanów.
Po przerwie spowodowanej pandemią, w Piotrkowie znów zorganizowano grę miejską. Kilkadziesiąt osób wcieliło się w rolę detektywów, którzy w grupach dostali zadanie rozwikłania kryminalnej zagadki sprzed lat. Tradycyjnie już przed uczestnikami pojawiła się możliwość zajrzenia w niedostępne na co dzień miejsca.
Do groźnego w skutkach wypadku doszło w piątek (22.04) po godz. 15.00 w okolicach Korytnicy. Zderzyły się dwa pojazdy, osobowy z dostawczym. Na skutek wypadku jedna osoba doznała obrażeń - donosi portal sulejow24.com.
W czwartek w godzinach porannych doszło do zderzenia dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 12. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Rękoraj w godzinach porannych.
Każdy kierowca, który lekceważy przepisy ruchu drogowego musi liczyć się z tym, że spotkają go surowe konsekwencje. Przekonał się o tym 40-latek, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził fordem z prędkością 113 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat i punkty karne.
Wykonane z kamienia i metalu stada stanowią już od ponad dwudziestu lat element krajobrazu miasta. Wzbogacają przestrzeń, urozmaicają teren, a często też zastanawiają. Skąd wzięły się w Piotrkowie? Dziś odkrywamy ich historię.
Nocą, w deszczu, w samotności i skupieniu przemierzył ponad 40 kilometrów. Wszystko po to, aby pokonać własne słabości, dla jeszcze lepszego zrozumienia Męki Pańskiej.
Trwa budowa Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Powiat planuje także modernizację budynku po byłym dworcu PKS, a w nim maja się znaleźć m.in. miejsca sprzedaży lokalnych producentów żywności.