Wielkanoc to czas, w którym odwiedzamy naszych najbliższych, często tych którzy mieszkają daleko od nas. To również okres, który poświęcamy na odpoczynek, wyjeżdżając na urlopy. Policjanci apelują, byśmy pamiętali o bezpieczeństwie. Sami także będą sprawdzać, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Od wtorku (12.04.2022) ruszają prace związane z nanoszeniem docelowego oznakowania poziomego na odcinku autostrady A1 między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Zachód. Prace będą prowadzone na jezdni zachodniej (kierunek Katowice) od 336 kilometra (tuż za węzłem Tuszyn). Z ruchu na odcinku ok. 2 km zostanie wyłączona prawa strona jezdni, a jazda będzie możliwa tylko lewym pasem.
W czasie działań wojennych w 1939 roku linia obrony Piotrkowa i Łodzi została wzmocniona bunkrami, a jeden z nich znajduje się w Rozprzy. To tzw. schron tradytorowy dwustronny, wyposażony w strzelnice na dwa ciężkie karabiny maszynowe.
Tysiące osób w całej Polsce ruszyło w piątkowy wieczór na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Inicjatywa po raz kolejny zagościła także w Piotrkowie. Z miasta na samotną pieszą wędrówkę wyruszyli zarówno starsi, jak i młodsi.
Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec. Wstępnie ustalono, że przyczyną zdarzenia było niezatrzymanie się przed znakiem STOP kierowcy mercedesa i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza już w najbliższy piątek, także z Piotrkowa.
O tym, z jakimi konsekwencjami może spotkać się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego tym razem przekonał się 20-latek, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził mercedesem z prędkością 131 km/h. Stracił uprawnienia do kierowania oraz otrzymał mandat, który na pewno ostudził jego zamiłowanie do szybkiej jazdy.
Setki ludzkich kości i stare wejście do zakrystii głęboko pod ziemią. To znaleziska, jakie odkopano przy okazji inwestycji, jaka będzie przeprowadzona w kolegiacie wolborskiej. Okazuje się, że o ile szczątki nie zaskoczyły specjalistów, to drugie odkrycie jest już mocno zaskakujące.
Góra Kamieńska (zwana też często Kamieńsk) to najwyższy szczyt województwa łódzkiego, choć nie stworzyła go natura, ale człowiek. Jest to tzw. produkt uboczny działającej koło Bełchatowa, Szczercowa i Kamieńska kopalni węgla brunatnego. W zależności od źródła, wysokość góry jest liczona od 386 do 406 metrów nad poziomem morza. Zimą działa tu ośrodek narciarski, z kolei latem nie brakuje miłośników rowerów górskich. To też świetne miejsce na spacer połączony z lekką wspinaczką.
Niełatwe warunki drogowe, z jakimi przyszło nam się borykać z początkiem kwietnia sprawiają, że gdzieniegdzie dochodzi do kolizji czy wypadków. Śliska czy mokra nawierzchnia wymaga od nas zredukowania swojej prędkości i zmiany stylu jazdy. Niektórzy jednak o tym zapominają.