Dziś więcej patroli na drogach

PolicjaKraj Środa, 27 kwietnia 20225
W środę (27.04.2022) na terenie całego kraju będą prowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Policjanci skupią swoją uwagę w głównej mierze na tych kierujących, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości. Nie oznacza to jednak że, inne zachowania niezgodne z prawem będą umykały ich uwadze.
fot.: KPP Tomaszów Maz. fot.: KPP Tomaszów Maz.

Od wczesnych godzin porannych policjanci drogówki prowadzą działania skupione na ujawnianiu wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem przepisów  dotyczących ograniczeń prędkości. Mundurowi, pełniący służbę w drogówce, w tym także Ci którzy działają w ramach grupy „SPEED”, prowadzą  kontrole pojazdów w tych miejscach, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami z powodu jej  nieprzestrzegania. Policjanci wykorzystują  pojazdy wyposażone w wideorejestratory, a także ręczne mierniki prędkości z wizualizacją - wyjaśnia asp. sztab.  Marzanna Boratyńska z WRD KWP w Łodzi.

Od lat prędkość jest jednym z decydujących czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i skalę powstałych  skutków. - Poruszając się po drogach nie zapominajmy,  że kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Apelujemy o przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości nie tylko w dniu prowadzonej przez policjantów akcji ale cały rok - mówią policjanci.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość2 ~gość2 (Gość)28.04.2022 09:54

Piotrków ul. Polna, gdzie ograniczenie jest do 30 km/h, większość jeździ ok. 100 km/h. Tam nikt nie przestrzega.

10


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)28.04.2022 08:50

Ostatnio zapuściłem się na skróty przez dwie sąsiednie gminy gdzie wiatraki stawiają dopada mnie na wsi TIR i wymusza by przyspieszać i trąbi mają gdzieś wszystkich a policja śpi poluje z za krzaków jak z miasta ktoś wyjeżdża.
Za sprzątanie rowów ze śmieci by się wzięli na zdrowie by poszło

30


Speed ~Speed (Gość)27.04.2022 21:52

A w Ręcznie na ul. Głównej, można jeździć z dowolną prędkością.

30


EP ~EP (Gość)27.04.2022 08:12

Zapraszam Osiedle Mickiewicza

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat