W czwartkowe popołudnie odbył się kolejny Rodzinny Piknik Folklorystyczny w Mzurkach. Wydarzenie z blisko 25-letnią tradycją w tym roku odbyło się pod hasłem „Folklor znajdzie Cię wszędzie”. Podczas tej imprezy wystąpiły zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.
Organizatorzy przewidują, że podczas EuroSkills Gdańsk 2023, czyli ósmej edycji europejskiego konkursu umiejętności branżowych, w tym mieście pojawić się może ponad 50 tys. osób uczestniczących w tej imprezie. To prestiżowe wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowania z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu piotrkowskiego z pewnością przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. Przy wsparciu Funduszy Europejskich zagospodarowano turystycznie tereny nad rzeką Pilicą na odcinku od Maluszyna do Sulejowa. Powstało tam doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego oraz turystów z całego województwa.
Zielone tablice rejestracyjne nadal budzą zainteresowanie na drogach. Z roku na rok elektrycznych aut przybywa, a docelowo zastąpią wszystkie auta spalinowe. Elektryki mają jednak zły PR, zupełnie niesłusznie. Poniższy artykuł obala 3 najpopularniejsze mity o samochodach elektrycznych w Polsce.
PGE Polska Grupa Energetyczna we współpracy z ośmioma parkami narodowymi przygotowała publikację prezentującą najciekawsze obiekty do zwiedzenia w parkach. „Spacerownik” zawiera mapy z dostępnymi ścieżkami edukacyjnymi oraz pieszymi i rowerowymi szlakami turystycznymi, jak również zagadki do rozwiązania oraz ciekawostki o zwierzętach, które można spotkać podczas wizyt w parkach. Uzupełnieniem „Spacerownika” jest cykl filmów pt. „Energia rytmu natury”, który pokazuje nieodkryte zakamarki parków.
Czy testy na zwierzętach oceniające toksyczność substancji chemicznych, wyrobów medycznych czy kosmetyków są nadal niezbędne? Dzięki nowoczesnym metodom alternatywnym, które umożliwiają nieinwazyjne badania bez wykorzystania zwierząt, już nie są w takim stopniu, jak były kiedyś. O nowych metodach trzeba mówić i to głośno, bo wciąż w wielu krajach wykonuje się testy na zwierzętach. Głos w ogólnoświatowym dialogu na temat badań alternatywnych zabrali również naukowcy z Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra Jerzego Nofera (IMP) w Łodzi, którzy w ramach projektu TWINALT starają się propagować wiedzę na temat metod alternatywnych do oceny toksyczności.
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, spotkał się z Whang Joo-ho, prezesem KHNP - koreańskim partnerem w budowie elektrowni jądrowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył również Karol Rabenda, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK i Jakub Rybicki, prezes zarządu PGE PAK Energia Jądrowa.
Już 8 czerwca w Mzurkach (gm. Wola Krzysztoporska) odbędzie się Rodzinny Piknik Folklorystyczny pn. „Folklor znajdzie Cię wszędzie”. Podczas pikniku wystąpią zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.
PGE Polska Grupa Energetyczna prowadzi kampanię informacyjną, w której informuje, że w ramach wsparcia Rządowej Tarczy Solidarnościowej w 2023 roku przekaże łącznie 10 mld zł. Dzięki PGE w 2023 roku polskie rodziny zapłacą za prąd nawet 3000 złotych mniej.
1 czerwca, w Dniu Dziecka, rusza bezpłatny ogólnopolski program szczepień przeciwko HPV, który obejmuje dziewczynki i chłopców w wieku 12 i 13 lat - w sumie ponad 700 tys. dzieci. Polska w końcu przestanie być ostatnim krajem w Unii Europejskiej, który nie zapewnia bezpłatnych szczepień przeciwko temu wirusowi.