Advertisement

Piknik Folklorystyczny w Mzurkach

Region Czwartek, 08 czerwca 20234
W czwartkowe popołudnie odbył się kolejny Rodzinny Piknik Folklorystyczny w Mzurkach. Wydarzenie z blisko 25-letnią tradycją w tym roku odbyło się pod hasłem „Folklor znajdzie Cię wszędzie”. Podczas tej imprezy wystąpiły zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.

Ładuję galerię...

Impreza rozpoczęła się od przywitania wszystkich gości. Wśród oficjeli znalazł się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek oraz przewodnicząca rady gminy Małgorzata Gniewaszewska, którzy oficjalnie otworzyli Rodzinny Piknik Folklorystyczny w Mzurkach. Obecni na tym wydarzeniu byli m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, poseł na Sejm Grzegorz Lorek, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, czy zaproszeni wójtowie gmin, których kapele uczestniczyły w koncercie.

 

Współorganizatorami wydarzenia była Fundacja Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach, KGW z terenu gminy Wola Krzysztoporska. Natomiast honorowy patronat nad tą imprezą objął wójt Roman Drozdek. 

 

To wydarzenie jest już tradycją. Przegląd kapel i pokazywanie naszego folkloru gminnego odbywa się już blisko przez 25 lat. Umacnia i podkreśla energię oraz siłę polskiej muzyki, która jest naszą dumą. Myślę, że patronowanie takim inicjatywom jest zwykłym obowiązkiem – zaznacza Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska. – Należy wspierać tę imprezę finansowo, aby to wydarzenie ciągle się rozrastało i promowało gminę. Kultywowanie tradycji jest niezwykle ważne. Nie może ona zaginąć, ponieważ polska melodia i rytm wpisane są w nasze polskie geny, będące jednocześnie lekarstwem na różnego rodzaju troski, kłopoty, zmartwienia – dodaje wójt.

W trakcie części oficjalnej nie obyło się bez szczególnych podziękowań dla państwa Stępniów, którzy są właścicielami Parku Dworskiego w Mzurkach, gdzie odbywa się piknik. Każdego roku użyczają oni swojego terenu, aby mogły przyjeżdżać tu kapele z całej Polski.

 

Państwo Stępniowie są niesamowici. Użyczają nam ten teren, nie przyjmując od nas żadnych honorariów. Mamy to miejsce do dyspozycji każdego roku. Również wspierają i finansują to wydarzenie. Także dzisiejsze podziękowania to jest za mało. Nie potrafię znaleźć słów, które oddałyby to, jak dobre serce mają dla naszej społeczności – podkreśla Roman Drozdek.

 

Gospodarzami koncertu była kapela „Spod Dębu”. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: „Cymbarki” z Cielądza, „Marzenie” z Regnowa; „Chłopaki Szczercowiaki” ze Szczercowa, „Pożarniki” z Sieradza. Odbył się także koncert Marcina Snokowskiego.

 

Na przybyłych mieszkańców i gości z pobliskich miejscowości czekały strefy gastronomiczne, rękodzieła, produkty lokalne, wesołe miasteczko oraz animatorki dla dzieci gwarantujące wiele atrakcji dla najmłodszych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)10.06.2023 18:26

Nie przepadam za takim gatunkiem muzycznym i nie jestem przekonany co do tej inicjatywy oddolnej sądząc po przybyłych gościach. Uważam, że przed wyborami nic nie będzie dziełem przypadku.

22


RR. ~RR. (Gość)09.06.2023 20:28

Ogromne brawa dla organizatorów i właścicieli Parku w Mzurkach. Ludzie z prawdziwą pasją do muzyki. Szacun!

21


Wolanin ~Wolanin (Gość)09.06.2023 10:37

Brawo. Takie oddolne inicjatywy są bezcenne.

22


gian ~gian (Gość)08.06.2023 20:42

Też miło świętowali.

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat