Wielki Czwartek. Leniwe, przedświąteczne popołudnie… Zakupy zrobione, rodzina w komplecie; wreszcie można usiąść, odetchnąć, napić się kawy w gronie kochanych ludzi, porozmawiać… Można, ale… Zawsze jest jakieś "ale". Wszyscy wolontariusze Fundacji Kocia Mama wiedzą, że dla bezdomnych zwierząt święta nie istnieją, a cierpienie przychodzi zawsze nie w porę, zawsze z zaskoczenia, jakby w obawie, że o nim zapomnimy.
Skontrolowano 238 sklepów. Ukarano karą pieniężną 26 podmiotów. To podsumowanie akcji “Weź paragon”, którą przeprowadzili pracownicy piotrkowskiego Urzędu Skarbowego na terenie miasta i powiatu piotrkowskiego.
Izolacja zewnętrzna i nawierzchnia wewnątrz sali - te wadliwie wykonane prace spowodowały, że nowa sala gimnastyczna przy kompleksie edukacyjnym w Gomulinie, choć przestronna i nowoczesna, od miesięcy stała pusta. Dziś sytuacja jest już opanowana. Po półrocznych negocjacjach wójta gminy Wola Krzysztoporska z wykonawcami wreszcie udało się dojść do porozumienia, i to bez ingerencji sądu.
Ulica Wesoła - jedna z głównych ulic w Woli Krzysztoporskiej jest od kilkunastu dni rozkopana. Rozpoczął się pierwszy etap budowy kanalizacji gminy - najpoważniejszego zadania inwestycyjnego na przestrzeni ostatnich lat.
„Masa Krytyczna – nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem: my nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów."
Powstała dzięki hojności rodziny Piotrkowczyków, słynnych drukarzy wywodzących się z Piotrkowa. Dziś uznawana jest za jedną z najbardziej zasłużonych dla polskiej nauki i kultury.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie wystawiono “Pana Twardowskiego” - teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Teatru ART-RE z Krakowa (Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii).
Już 30 marca (piątek) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej MOK odbędzie się spektakl taneczny w reżyserii Tomasza Balcerka pt. "Panie, pozwól mi spróbować jeszcze raz - Rysiek Ridel in memoriam".
Pełna parą prowadzone są prace przy budowie Centrum Idei Ku Demokracji w Piotrkowie. Po krótkim zimowym przestoju na placu budowy jest ponad setka robotników.
Pewnego dnia tytułowy bohater, wybitny naukowiec, dowiaduje się od szefa, że nie będzie promował swego wynalazku. Powodem jak twierdzą współpracownicy, a także żona jest jego "brzydka twarz"…