23 marca, o 16:30, w Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie otwarta zostanie wystawa "Święty Władysław - król węgierski z rodu Piastów". Dwa dni później obejrzą ją prezydenci Polski i Węgier - Andrzej Duda i Janos Ader.
W piotrkowskiej społeczności świadomość na temat opieki nad kotami bezdomnymi i wolno żyjącymi oraz potrzeby ich kastracji jest ciągle bardzo niska, choć stopniowo widać zmiany. Działacze piotrkowskiej pro kociej Fundacji „Miasto Kotów” upatrują w tym swój skromny udział.
Spotkanie w sprawie reformy edukacji i nowej podstawy programowej odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Rozprzy. Gościem będzie posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży.
18 marca, w sobotni poranek na rondzie Sulejowskim po raz kolejny zostanie zmieniona organizacja ruchu. Tym razem zmiany dotyczyć mają Al. Kopernika.
Gdzie Piotrkowianie opłacają rachunki? Czy robią to tanio, szybko i bezpiecznie? W dobie internetu najtańszym sposobem na opłacenie swoich rachunków jest korzystanie z bankowości internetowej banku, w którym posiada się konto. Najczęściej przelewy są wtedy darmowe. Przelewy może i tak, ale czy utrzymanie takiego konta nic nas nie kosztuje? Z tym jak wiemy bywa różnie.
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji - święto, ustanowione w 1999 roku przez UNESCO.
Niestety nie znikają, ale jeśli się je rozsądnie posegreguje, można z nich wyprodukować wiele pożytecznych rzeczy.
Trwają prace nad publikacją prezentującą historię piotrkowskich ulic i placów. Autorami opracowania są Agnieszka Bednarska-Smuga i Paweł Kendra. W lutym 2017 r. na spotkaniu zespołu redakcyjnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej określono zawartość i objętość książki.
Książka będzie zawierała wykaz wszystkich ulic i placów zgodnie ze stanem na 1 stycznia 2017 r. wraz z numerami uchwał i datami nadania nazw oraz indeksy grupujące nazwy ulic wg ich pochodzenia.
Ma 80 lat, ale pasji życia i energii mogą mu pozazdrościć młodsi. Kocha śpiewać. Obecnie jest solistą zespołu "Jacy Tacy Moszczeniacy". Wiesław Piestrzeniewicz świętuje w tym roku 65-lecie swojej pracy artystycznej.
Rodzice uczniów uczęszczających do Gimnazjum w Tomawie (gmina Łęki Szlacheckie) oraz mieszkańcy tej miejscowości protestowali w poniedziałek przeciwko likwidacji tej szkoły.