Świetnie sprawdzają się w biurach, hotelach, sklepach i miejscach, w których na co dzień trudno jest dbać o kwiaty żywe, a elegancki wystrój jest wyznacznikiem prestiżu. Dziś sztuczne ozdoby florystyczne nie kojarzą się już z kiczem, a ich popularność stale rośnie. W dodatku w porównaniu z żywymi roślinami są mniej kosztowne i czasochłonne.
W ramach profilaktyki w powiecie piotrkowskim realizowana jest Wojewódzka Kampania „Dopalaczom mówimy STOP!” – wybieramy zdrowie”. Jak informuje nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, adresatami kampanii są uczniowie klas I - III szkół gimnazjalnych, ich rodzice i opiekunowie oraz środowisko szkolne.
Był rok 2010, była 8:41, gdy polski samolot z 96 osobami na pokładzie runął na ziemię pod Smoleńskiem. Zginął prezydent Lech Kaczyński i wielu dostojników państwowych, kościelnych, wojskowi. Polska wstrzymała oddech. Co doprowadziło do tragedii. W poniedziałek 10 kwietnia minie 7 lat od tej największej po II wojnie światowej, polskiej tragedii.
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk w Piotrkowie Trybunalskim organizuje Dzień Otwartych Drzwi.
W ubiegłą środę radni podjęli uchwałę w sprawie nadania nazw nowym rondom przy skrzyżowaniach Alei 800-lecia z Twardosławicką oraz Wojska Polskiego. Pierwsze nosić będzie nazwę Zygmunta Zaremby, a drugie "Ofiar Rzezi Wołyńskiej". - To kontrowersyjne, cały czas mówimy o cierpieniu i umartwianiu się, skrzyżowanie można było nazwać inaczej - mówiła w programie "O tym się mówi" radna Marlena Wężyk-Głowacka.
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął pierwszy otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych województwa łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2017 roku. Przyznano 35 dotacji na łączną kwotę 700 tys. zł. Najwyższą – 60 tys. zł – Fundacji „Kultury i Biznesu” na V Rubinstein Piano Festival - koncerty finałowe. Na liście znalazła się również piotrkowska Agrafa, czyli stowarzyszenie, które jest ogranizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.
Miasto Piotrków niezbyt długo cieszyło się dotacją unijną na przebudowę ronda Sulejowskiego. Bruksela odbiera nam dodatkowe środki unijne przez błędy w dokumentacji.
W sobotę 1 kwietnia odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie Piotrków Trybunalski doby Jagiellonów.