Advertisement

Artykuły do tagu: Żywność

Superfoods w roli suplementów dla aktywnych
Jeżeli interesujesz się zdrowym odżywianiem, z pewnością spotkanie z tak zwanym "superfood" masz już za sobą. To rodzaj nieprzetworzonej żywności bogatej w cenne wartości odżywcze, często mocno zintensyfikowane. Warto wiedzieć, że produkty z szerokiej kategorii superfood często stosowane są jak suplementy diety, sprawdzają się w odżywianiu osób aktywnych fizycznie, sportowców. Jakie superfood będzie dobre przy wzmożonych treningach, kiedy warto sięgać po nie jako gotowy suplement diety?
Zostało Ci jedzenie po świętach? Zanieś je do społecznej lodówki
Jeśli po świętach okazało się, że zostało wam za dużo jedzenia, którego nie będziecie w stanie zjeść, zanieście je do społecznej lodówki. W Piotrkowie znajduje się ona przy skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Kołłątaja.
Papier pergaminowy do kontaktu z żywnością – dlaczego go potrzebujesz?
Papier pergaminowy na co dzień wykorzystywany jest w branży spożywczej jako idealny papier do pakowania żywności oraz do pieczenia. Warto zaopatrzyć w niego zarówno swoją firmę z branży, jak i kuchenną szufladę w domu. Dzięki specjalnej strukturze papier pergamin nie przemaka – nie przepuszcza ani wilgoci, ani tłuszczy. Papier pergamin do pieczenia dba o jakość wypieku i jest bezpieczny – odporny na wysokie temperatury. Jak czego wykorzystywać papier pergaminowy i gdzie go tanio kupić? Podpowiadamy w artykule!
Agrounia blokuje drogi - także w powiecie piotrkowskim
Przedstawiciele Agrouni, ze swoim liderem Michałem Kołodziejczakiem na czele, wyjechali na drogi, a organizowana przez nich demonstracja utrudnia kierowcom podróżowanie w całej Polsce. Rolnicy są m.in. w województwie łódzkim, a swój przejazd rozpoczęli w Czarnocinie.
PepsiCo i PCK przeciwdziała kryzysowi bezpieczeństwa żywnościowego
• PepsiCo, Fundacja PepsiCo i Polski Czerwony Krzyż zajmą się problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego w społecznościach najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19.
 • Na program Fundacja PepsiCo przeznaczy 230 tys. dolarów amerykańskich co zapewni około 180 tys. posiłków potrzebującym – dzieciom, seniorom, osobom samotnym oraz rodzinom wielodzietnym.
 • Program jest częścią globalnego zobowiązania PepsiCo Food For Good, którego celem jest zwiększanie bezpieczeństwa żywnościowego w społecznościach, w których działa firma.
Ekspertka: Polacy w ciągu roku marnują niemal pięć milionów ton żywności
Polacy w ciągu roku marnują niemal pięć milionów ton żywności - wynika z pierwszych tego typu badań, przeprowadzonych w Polsce w ramach trzyletniego projektu PROM, który właśnie dobiega końca. Więcej niż połowa zmarnowanej żywności pochodzi z gospodarstw domowych.
Jarmark żywności prosto od rolnika
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na Jarmark żywności prosto od rolnika.
Przełom w polskim recyklingu
Firmy Tetra Pak i Stora Enso poinformowały dziś o znaczącej inwestycji na polskim rynku. Zainwestują łącznie 29,1 miliona EUR w kompletne rozwiązanie, które potroi możliwości recyklingu kartonów po płynnej żywności w kraju z 25000 do 75000 ton.
Sanepid zaktualizował pytania i odpowiedzi dot. żywności i koronawirusa
Główny Inspektor Sanitarny zamieścił we wtorek na swojej stronie zaktualizowane pytania i odpowiedzi dotyczące żywności i koronawirusa. Wynika z nich m.in., że jest mało prawdopodobne, by przenosił się on przez żywność.
Ardanowski: susza może spowodować wzrost cen żywności
Rozległa susza w naszym kraju, którą sygnalizują meteorolodzy, może zmniejszyć produkcję żywności. W Polsce jej nie zabraknie, ale ceny mogą wrosnąć - powiedział PAP minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat