Dzisiejsze tempo życia, stres, zmęczenie, natłok obowiązków sprawiają, że czujemy się zmęczeni, szybciej łapiemy przeziębienia, jesteśmy rozdrażnieni. Aby uniknąć wszystkich negatywnych skutków życia w ciągłym biegu wystarczy odrobina mobilizacji i świadomość tego czym tak naprawdę jest zdrowy styl życia.
Czy ktoś mógłby się oprzeć czemuś tak delikatnemu i aksamitnemu jak musy i pianki? Niebo w gębie! Ja w wybranych przepisach tę subtelność połączyłam z energetyczną, mocną kawą. Przepisy są naprawdę bardzo proste i szybkie do wykonania.
Ministerstwo Zdrowia w oficjalnym komunikacie na stronie resortu grzmi: „Polska szkoła musi być wolna od niezdrowych wzorców żywienia!” Nadal jednak nie jest. Przedsiębiorcy otrzymali wytyczne dopiero na kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego - wtedy, gdy większość z nich zdążyła już się zaopatrzyć w asortyment – oczywiście niezgodny z nowymi standardami wyznaczonymi przez Ministerstwo.
Parówka – 30% mięsa w tym MOM (mięsa oddzielonego mechanicznie) i ... tona ulepszaczy, zagęstników, które pozwalają tej masie trzymać się w kupie. A może “zdrowy” jogurcik z truskawkami, który... tylko pachnie owocami. Kto by nie chciał się zdrowo odżywiać? A zdrowo znaczy produktami jak najmniej przetworzonymi, nienasyconymi różnego rodzaju ulepszaczami, wzmacniaczami smaku, sztucznymi barwnikami. Gdzie ich szukać? Najlepiej wprost u producentów. Czy w powiecie piotrkowskim są tacy?
Za kilka dni (7 IV) obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia, tym razem jego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo żywności. Obchody przebiegać będą pod hasłem „Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym”.
fot. TVR
W ubiegłym miesiącu indeks cen żywności FAO osiągnął wartość 192,3 punktu i wciąż utrzymywał się na najniższym poziomie od września 2010 roku. Indeks ten był o ponad 6,9% niższy niż w analogicznym okresie 2013 roku kiedy to plasował się na poziomie 206,6 punktu i zaledwie o 0,21% niższy niż we wrześniu 2014 r.
Dzieciaki ze szkoły podstawowej w Moszczenicy wiedzą już, że najlepszy jest tradycyjny chleb na zakwasie. Uświadomiono im to podczas akcji pn. "Tydzień Chleba na Zakwasie" zainicjowanej dwa lata temu przez Agencję Rynku Rolnego.
Kilkudziesięciu przedstawicieli środowisk rolniczych działających na terenie powiatu piotrkowskiego uczestniczyło dziś w szkoleniu poświęconym zdrowej żywności zorganizowanemu przez łódzki Oddział Agencji Rynku Rolnego.
Już wkrótce za chleb możemy zapłacić cztery, a nawet pięć złotych.
Polacy wyrzucają 4 mln ton jedzenia rocznie. Problem widoczny jest zwłaszcza po świętach, kiedy okazuje się, że kupiliśmy za dużo żywności.