Regularnie donoszą do komendy, bo mają misję

Sobota, 10 lutego 2024115
Tylko w ubiegłym roku piotrkowska Komenda Policji otrzymała kilkaset zawiadomień o popełnieniu wykroczeń, które przesłały te same trzy osoby. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, doniesieniami zajmują się specjalnie oddelegowani do tego policjanci.
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Część zawiadomień dotyczy nieprawidłowego parkowania pojazdów. Pan B. całymi dniami z aparatem w ręku biega po mieście i fotografuje. Nie przeszkadza mu pogoda, niezadowolone miny kierowców czy też wyzwiska pod jego adresem. Pan B. wypełnia swoją misję – nauczę piotrkowian parkować – powiedział kiedyś i słowa jak widać dotrzymuje.

 

W 2023 roku do komendy trafiło prawie 500 fotografii pojazdów, które według Pana B. zostały nieprawidłowo zaparkowane. Fotograf regularnie dostarcza materiały do komendy, po czym spokojnie czeka na odpowiedź, najlepiej zgodną z jego oczekiwaniami: kierowcy należy się mandat i punkty karne. Zdarza się jednak, że Pan B. nie ma racji i wtedy nasz bohater zaczyna drążyć sprawę, żąda wyjaśnień, pisze skargi m.in. do komendy wojewódzkiej.

 

Autorami drugiej części zawiadomień są Bracia S. Mężczyźni działają według stałej taktyki. Wybierają market, wpadają do niego i dokładnie przeszukują sklepowe półki.

Ku zdziwieni personelu, w krótkim czasie potrafią zapełnić kilka wózków przeterminowaną żywnością. - Skąd wynajdują takie ilości  – tego nie wiedzą ani pracownicy, ani my, policjanci – mówi jeden z funkcjonariuszy. - W każdym razie wzywają policję i sanepid, zgłaszają zdarzenie służbom i czekają na efekt. Robią ogromne zamieszanie - dodaje.

Kiedyś kierownictwo jednego piotrkowskich marketów przy ul. Wojska polskiego dało im parę złotych zadośćuczynienia, by odstąpili od roszczeń. Ostatnio ich celem stał się pawilon przy ul. Sulejowskiej. Są prawdziwą zmorą handlowców; do niektórych placówek mają nawet zakaz wstępu.

 

Zarówno Pan B. jak i Bracia S. postanowili naprawiać świat, przede wszystkim w Piotrkowie, tyle tylko, że angażują w to mnóstwo ludzi – tych, których oskarżają, bo ci muszą się tłumaczyć choćby na policji i w sądach oraz tych, którzy obsługują te sprawy – funkcjonariuszy, handlowców itd.

 

Pytania nasuwają się same: na ile można tolerować czyjeś „skrzywienia” i kto za nie zapłaci?

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

8


Komentarze (115)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

el mundo cane ~el mundo cane (Gość)10.02.2024 19:44

W latach 39-45 tacy jak bracia S. czy pan B. byli w najlepszym dla nich przypadki goleni na łyso i ostrzeżeni że następnym razem kara będzie już ostateczna, a za komuny byli piętnowani i alienowani ze społeczeństwa. Taka moda kapowania za darmo przyszła do nas z jaśnie oświeconej Europy Zachodniej.

39


trzeźwy ~trzeźwy (Gość)14.02.2024 10:35

W byłym ZSRR bohaterem i wzorem dla młodzieży był niejaki Pawlik Morozow. Pawlik doniósł władzom na własnego ojca. Ojciec trafił na Syberię.
W czasie II wojny światowej tacy ludzie z kolei donosili władzom (niemieckim) o ukrywających się Żydach albo rannych partyzantach.

13


plusy dodatnie ~plusy dodatnie (Gość)12.02.2024 10:15

Jasne, że na tym forum sami prawi,
nikomu nie zdarzyło się przejechać lub przebiec na pomarańczowym czy czerwonym świetle,
każdy parkuje równolegle i doskonale
nie usprawiedliwiam popełniania wykroczeń, ale z tego co piszecie to najchętniej byście od razu ukamienowali takiego zbrodniarza, a chodzi o to że donosy to nie jest właściwe podejście do tematu, każdy taki donos trzeba zweryfikować, a stopień zaangażowania ilości osób w stosunku do potencjalnej kary dla jest niewspółmierny i na to idą Wasze podatki,
taka osoba, której najwyraźniej ciąży nadmiar wolnego czasu niech się weźmie za coś pożyteczniejszego,
bo zysku z tych donosów tyle co z lotniska w Radomiu

46


miś ~miś (Gość)13.02.2024 20:11

Nikt nie jest święty. Wystarczy przypilnować pana B. kilka razy jak wchodzi na jezdnię celem zrobienia foto (nie ma takich uprawnień nawet jako społecznik ) i wyleczy się kapusia.

05


Zed ~Zed (Gość)13.02.2024 07:28

Moim zdaniem to działalność pożyteczna, oczywiście bez popadania w paranoję.Ale jak ktoś parkuje na zakazie, zasłania widoczność,blokuje innych to kara należy się jak najbardziej.

61


Strefa dno ~Strefa dno (Gość)12.02.2024 09:19

Beznadziejny artykuł.

85


Marlenka ~Marlenka (Gość)12.02.2024 20:24

To w końcu są to zawiadomienia czy donosy, bo coś czuję, że autor pojęcia nie ma jaka jest różnica między tymi pojęciami.
Jeśli panowie nie są zbyt nachalni i sami nie łamią przepisów to może i dobrze, że robią co robią. Policja i sanepid dzięki nim na dobre statystyki, więc nie bardzo rozumiem gdzie jest problem ?? Panowie z tego co czytam nie chodzą z centymertem i nie mierzą czy ktoś zaparkował idealnie w osi miejsca parkingowego, oraz nie ważą produktów wagą laboratoryjną, tylko znajdują takie które mają przetreminowanadatę ważności.

63


Amanda ~Amanda (Gość)12.02.2024 17:37

Teraz to Piotrków jest miasto konfidentów i policjantów gdzie się nie ruszysz tam policjae

54


Born here ~Born here (Gość)10.02.2024 18:45

Skrzywienia? Nie sądzę. Wszyscy trzej panowie robią to dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Popieram!

183


go?ć_artek ~go?ć_artek (Gość)10.02.2024 20:18

Mam nagraną facjatę tego pana sprzed pizzerii na Slowackiego , dajce e linka linka gdzie wrzucić, niech się sąsiedzi dowiedzą co za typ.

68


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat