Artykuły do tagu: Stefan

W gminie Rozprza dbają o tradycję
Gminne Święto Kiszenia Kapusty odbyło się w Domu Ludowym w Romanówce w gminie Rozprza. Imprezę przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich Romanówka/Stefanówka. Oprócz tradycyjnego deptania kapusty, organizatorzy zadbali też o walory artystyczne spotkania. Goście mogli podziwiać taneczne i wokalne popisy młodzieży.
Uczciliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Punktualnie o godzinie 17:00 w całym kraju, także w Piotrkowie rozbrzmiały syreny alarmowe, aby uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz naszego miasta, oficjalne delegacje, a także zwykli piotrkowianie tradycyjnie spotkali się przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza, aby wspólnie uczcić minutą ciszy pamięć żołnierzy oraz zwykłych mieszkańców stolicy, którzy polegli w czasie Powstania.
Książka na weekend – Remigiusz Mróz i trzymający w napięciu „Lot 202”
Remigiusz Mróz – to autor, którego przedstawiać nie trzeba. Nazwisko Stefana Dardy też kojarzą czytelnicy książek w klimacie grozy, a to dwóch autorów, których polecamy w tym tygodniu. Mamy też propozycję dwóch książek, które traktują o uczuciach i więzi między dwiema osobami.
Szła przez wieś z nożem w ręku. Powiedziała, że właśnie zraniła swojego partnera
Bełchatowscy policjanci zatrzymali 34-latkę, która zraniła nożem swojego 59-letniego partnera. Pokrzywdzony z obrażeniami uda trafił do szpitala. Kobieta odpowie za uszkodzenie ciała. Grozi jej do 2 lat więzienia.
VI bieg przeciwlotników wyruszył z Piotrkowa Trybunalskiego
Ponad 300 kilometrów przebiegną uczestnicy VI edycji biegu przeciwlotników, który w środę 26 września wyruszył z pl. Tadeusza Kościuszki w Piotrkowie Trybunalskim. To wydarzenie upamiętniające gen. dyw. Stefana Grota Roweckiego zorganizowane przez 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska, który nosi imię tego urodzonego w Piotrkowie generała.
76. rocznica powstania Armii Krajowej
Armia Krajowa, czyli największa armia podziemna działająca w czasie II wojny światowej została powołana do życia 14. lutego 1942 roku, czyli dokładnie 76 lat temu. Przedstawiciele władz Piotrkowa i organizacji kombatanckich złożyli z tej okazji kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. To jubileusz podwójnie ważny, bo pierwszym Komendantem Głównym AK był piotrkowianin, generał Stefan Rowecki "Grot".
Uroczystości ku czci płk „Hubala”
W związku z 77. rocznicą śmierci majora Henryka Dobrzańskiego przy Szańcu Hubala w Anielinie (powiat opoczyński) w niedzielę odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterskiego oficera Wojska Polskiego. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy oraz żołnierze. Nie dojechał zapowiadany wcześniej Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej i poseł Ziemi Piotrkowskiej.
25.09.2011 12:47
Na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, stał się Piotrków Trybunalski znanym ośrodkiem produkcji instrumentów muzycznych, (skrzypiec, altówek, wiolonczeli, fisharmonii, organów kościelnych oraz akordeonów)o czym wie - jak sądzę - tylko garstka mieszkańców tego miasta. Słynny lutnik Aleksander Januszek (o którym pisałem tydzień temu) produkował doskonałe, cenione w całej Europie skrzypce, wiolonczele i altówki.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat